Seznam obětí 2. světové války - zatím nedodělané, na seznamu se pořád pracuje
Branky |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Hulboj Vladimír 14.10.1921 9.10.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Ježák Alois 7.4.1900 13.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Kašík Jan 17.3.1895 duben 1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Zetek Josef 29.11.1901 17.5.1945 zahynul vysílením v Domažlicích - při návratu do vlasti |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Beer Arnošt 14.1.1910 umučen v koncentračním táboře Osvětim l.11.1941 |
|
|
Beer Lion 28.11.1863 zemřel v Brankách 30.8.1942 |
|
|
Beer Valtr 7.6.1900 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 375 Bx 233 |
|
|
Beerová Alberta 16.11.1871 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 374 Bx 177 |
|
|
Bermann Bedřich 11.9.1867 18.9.1942 zahynul v Terezíně 8.3.1942 Bh 691 |
|
|
Bermannová Pavla 3.9.1875 18.9.1942 zahynula v Terezíně 14.1.1943 Bh 692 |
|
|
Lichtblau Samuel 3.5.1909 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh225 Bu746 |
|
|
Bermann Bruno 11.11.1901 29.9.1944 do koncentračního tábora Osvětim El 1352 |
|
|
Bermann Harry 8.2.1929 5.7.1943 4.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim DE304 EN1338 |
|
|
|
|
|
|
Bynina |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Hradil Josef 19.11.1896 6.5.1942 zahynul v Horním Slezsku |
|
|
Mikulenka Ludvík 18.12.1912 19.10.1944 popraven ve Vratislavi |
|
|
Pohořelský Alois 31.12.1907 30.4.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausenu |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Knápek Rudolf 19.12.1909 24.4.1945 zastřelen na útěku z nucených prací |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
ppr. Trošin 6.5.1945 padl v bojích při osvobozování obce |
|
|
čtyři neznámí vojáci 6.5.1945 padli v bojích při osvobozování obce |
|
|
|
|
|
|
Bystřička |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Dvořák Ludvík 7.8.1909 10.4 1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
ing. Bander Adolf 20.10.1897 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 677 Bu 765 |
|
|
Bander Kurt 24.3.1930 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 679 Bu 767 |
|
|
Banderová Evženie 11.3.1901 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 678 Bu 766 |
|
|
Müller Jan 22.9.1920 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 658 Bn 330 |
|
|
ing. Müller Otto 30.6.1889 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 656 Bn 328 |
|
|
Müllerová Aranka 12.4.1888 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 659 Bn 332 |
|
|
Müllerová Růžena 16.11.1890 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 657 Bn 329 |
|
|
|
|
Voják rudé armády, padl v boji z němci |
|
|
|
voj. Rymarčuk Štěpán Ignatjevič 1926 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
|
|
|
|
Dolní Bečva |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bubla Karel 19.8.1908 9.11.1944 oběšen nacisty v Dolní Bečvě. Pokus o přechod na Slovensko. |
|
|
Jurča Jan 10.9.1919 9.11.1944 oběšen nacisty v Dolní Bečvě. Pokus o přechod na Slovensko. |
|
|
Králíček Štěpán 26.12.1922 9.11.1944 oběšen nacisty v Dolní Bečvě. Pokus o přechod na Slovensko. |
|
|
Maléř Jaroslav 14.2.1921 28.2.1945 popraven ve Flossenbürgu. Akce Tetřev. |
|
|
Polášek František 20.5.1886 26.11.1942 umučen v koncentračním táboře Dachau. |
|
|
Solanský Josef 21.2.1915 6.11.1943 umučen v koncentračním táboře Dachau. |
|
|
Tošenovský Hynek 16.7.1911 23.11.1944 oběšen nacisty v Dolní Bečvě - podpora partyzánů. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Blinková Ludmila 16.4.1909 4.5.1945 zabita v osvobozovacích bojích v Dolní Bečvě. |
|
|
Jurek Antonín 14.2.1909 11.4.1945 zahynul při bombardování ve Valašském Meziříčí. |
|
|
Ručka Ludvík 13.8.1911 5.5.1945 zabit v osvobozovacích bojích v Dolní Bečvě. |
|
|
Štůrala Ludvík 10.12.1872 4.5.1945 zabit v osvobozovacích bojích v Dolní Bečvě. |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
sedmnáct neznámých vojínů a důstojníků asi 3.5.1945 padli v osvobozovacích bojích |
|
|
|
|
|
|
Francova Lhota |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Filák Alois 4.11.1909 7.5.1941 umučen v koncentračním táboře Neuengamme. |
|
|
Filák František 7.5.1916 20.4.1945 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg. |
|
|
Matůš Antonín 10.6.1926 8.2.1945 upálen v boji z němci v Rajnochovicích - partyzán. |
|
|
Matyáš Ladislav 27.2.1900 7.10.1941 popraven v Brně - provazem. |
|
|
Mikulín Josef 20.3.1918 2.5.1945 padl v boji z němci na Vařákových pasekách - partyzán. |
|
|
Surmař Karel 28.9.1918 20.4.1945 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg. |
|
|
Trochta Alois 8.4.1924 3.5.1945 padl v boji z němci ve Vizovických horách - partyzán. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Grygar Jaroslav neznámo 15.7.1943 popraven v Brně - Kounicovy koleje, údajně machinace s potravinovými lístky. |
|
|
Trochta Karel 29.4.1919 - 29.8.1944 zahynul při bombardování Drážďan - nucené práce. |
|
|
|
|
|
|
Halenkov |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Borák František 8.1.1893 19.2.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Čotek Antonín 29.4.1915 6.4.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Hruška Josef 11.6.1914 22.2.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Christian Vladimír 5.2.1917 27.5.1944 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Kocůrek František 26.9.1912 29.9.1942 umučen ve Vratislavi. |
|
|
Mikulenka Josef 27.3.1885 30.4.1945 není známo, kde zahynul. |
|
|
Politzer František 22.2.1912 29.10.1944 zahynul u Wick ve Skotsku Anglie. |
|
|
Šulák Alois 8. 3.1923 4.5.1945 ubit nacistickými vojáky na Halenkově. |
|
|
Tkadlec Alois 5.12.1902 21.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Tkadlec Jaroslav 7.9.1911 13.7.1942 zastřelen při zatýkání - pokus o útěk. |
|
|
Trličík Josef 16.3.1900 19.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Řišica Jan asi 1944 zahynul na nucených pracích v Německu. |
|
|
Šulák Josef 3.5.1945 zahynul při ústupu německé armády. |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Deutelbaum Albert 2.4.1882 zemřel v Halenkově 3.5.1941. |
|
|
Deutelbaum Oskar 27.9.1916 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 670 Bn 339. |
|
|
Deutelbaumová Aranka 7.9.1891 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 669 Bn 338. |
|
|
Deutelbaumová Markéta 23.5.1919 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 671 Bn 340. |
|
|
Hirsch Samuel 28.1.1887 umučen v koncentračním táboře Dachau 20.6.1941. |
|
|
Hirschová Adéla 7.4.1922 5.12.1941 15.1.1942 koncentračním táboře Riga K 616 P 599. |
|
|
Hirschová Irena 18.2.1924 5.12.1941 15.1.1942 koncentračním táboře Riga K 618 P 601. |
|
|
Hirschová Josefina 22.3.1897 5.12.1941 15.1.1942 koncentračním táboře Riga K 617 P 598. |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
svob. Fedak Vasil 5.9.1919 3.5.1945 padl v boji z němci, pohřben na kótě 870. |
|
|
|
|
|
|
Horní Bečva |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bártek Jindřich 19.11.1900 od 5.3.1945 nezvěstný - po zatčení gestapem - spolupráce s partyzány. |
|
|
Belháč Josef 4.9.1925 asi 12.11.1944 ubit gestapem při eskortě - spolupráce s partyzány. |
|
|
Bernátek Jindřich 18.2.1897 23.4.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Bradáč Silvestr 3.3.1925 17.20.11.1944 padl v bojích s nacisty v akci "Tetřev" - partyzán. |
|
|
Ďatka Pavel 22.11.1896 2.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Holčák Jiří 31.3.1912 3.1945 umučen ve koncentračním táboře Flossenbürg |
|
|
Chovančík František 16.6.1875 23.2.1945 zahynul v Brně - Špilberk - spolupráce s partyzány |
|
|
Chovančík František 11.2.1910 23.2.1945 zastřelen v Brně - spolupráce s partyzány. |
|
|
Koza Stanislav 15.1.1945 popraven v Brně - Kounicovy koleje - partyzán |
|
|
Kubáň Antonín 15.12.1890 11.8.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Kubáňová Božena 28.3.1912 10.4.1945 umučena v koncentračním táboře Mauthausen - spolupráce s partyzány |
|
|
Kubáň Josef 30.12.1913 15.3.1945 zahynul na pochodu smrti z koncentračního tábora Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
Kubáň Petr 7.3.1907 od 21.3.1945 nezvěstný - po zatčení gestapem - spolupráce s partyzány. |
|
|
Kubáň Rudolf 7.1.1905 9.1.1945 zastřelen v Brně - Kounicovy koleje - spolupráce s partyzány. |
|
|
Kubáň Vladimír 23.4.1904 9.11.1944 zastřelen při výslechu gestapem v Bílé - spolupráce s partyzány. |
|
|
Kubiš Bedřich 16.4.1919 13.3.1945 popraven v Praze na Pankráci - spolupráce s partyzány. |
|
|
Macura Jaroslav 25.3.1920 22.1.1945 zastřelen v Brně - Kounicovy koleje - partyzán. |
|
|
Macura Josef 7.3.1913 6.2.1945 umučen ve koncentračním táboře Flossenbürg - partyzán. |
|
|
Minarčík František 5.5.1924 3.1945 zastřelen v Brně - spolupráce s partyzány. |
|
|
Mikulec Josef 1.10.1902 3.1945 zastřelen v Brně - spolupráce s partyzány. |
|
|
Ondruch František 16.2.1924 3.1945 zastřelen v Brně - spolupráce s partyzány. |
|
|
Roska Eduard 13.10.1908 9.1.1945 popraven v Brně - Kounicovy koleje - spolupráce s partyzány. |
|
|
Tkáčová Kamila 23.9.1904 18.11.1944 zahynula ve vězení gestapa vlastní rukou - spolupráce s partyzány. |
|
|
Vaněk Jan 18.12.1895 asi 1943 zahynul v koncentračním táboře neznámo kde. |
|
|
Vašut Bohumil 7.3.1923 8.9.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Vašutová Amálie 23.2.1917 3.1945 zastřelena v Brně - spolupráce s partyzány. |
|
|
Český partyzán Luboš 17.11.1944 zajatý Němci po boji na Kladnaté a likvidován. |
|
|
Bílek Jaroslav 11.6.1921 od 21.1.1945 nezvěstný po svém zatčení gestapem - spolupráce s partyzány. |
|
|
Kubáň Metoděj 18.9.1885 5.3.1942 umučen v koncentračním táboře Dachau. |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
kpt. ing. Sirotin Zachar 17.11.1944 padl v boji z němci na Kladnaté. |
|
|
npr. Pankevič Griša 17.11.1944 padl v boji z němci na Kladnaté. |
|
|
por. Kudelja Pavel 17.11.1944 padl v boji z němci na Kladnaté. |
|
|
Sovětský partyzán Fedor 17.11.1944 padl v boji z němci na Kladnaté |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s Němci |
|
|
|
staršina Samono I. S. asi 3.5.1945 padl při osvobozovacích bojích. |
|
|
voj. Chamiaov Babanazro asi 3.5.1945 padl při osvobozovacích bojích. |
|
|
voj. Kuliravec Nikolaj asi 3.5.1945 padl při osvobozovacích bojích. |
|
|
voj. Šenvorov I. asi 3.5.1945 padl při osvobozovacích bojích. |
|
|
čtyři neznámí vojáci asi 3.5.1945 padl při osvobozovacích bojích. |
|
|
|
|
|
|
Horní Lideč |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Fojtek Metoděj 7.8.1909 31.1.1940 zahynul ve věznici Brücku u Vratislavi. |
|
|
Opravil Pavel 1890 31.1.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s Němci |
|
|
|
tři neznámí sovětští vojáci 2.5.1945 zabiti při odstraňování min.. |
|
|
|
|
Rumunští vojáci, padlí v boji s Němci |
|
|
|
voj. Bradea Emilian 3.5.1945 padl v boji při osvobozování obce. |
|
|
voj. Euronec Linoseut 3.5.1945 padl v boji při osvobozování obce. |
|
|
voj. Moldov Anton 3.5.1945 padl v boji při osvobozování obce. |
|
|
voj. Rosca Victor 3.5.1945 padl v boji při osvobozování obce. |
|
|
voj. Vladut Ivan 3.5.1945 padl v boji při osvobozování obce. |
|
|
|
|
|
|
Hošťálková |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bača Ludvík 22.2.1898 1.7.1942 popraven v Brně - Kounicových kolejích. |
|
|
Bačová Vlasta 7.6.1910 1.7.1942 popravena v Brně - Kounicových kolejích. |
|
|
Češek Jan 20.12.1898 14.11.1942 popraven v Brně - Kounicových kolejích. |
|
|
Češková Irma 31.1.1902 1.6.1943 umučena v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Češková Olga 28.1.1930 10.4.1945 umřela po těžkém zranění střelou - v nemocnici na Vsetíně. |
|
|
Holáň Jaroslav 25.4.1923 12.2.1945 popraven v Brně, - partyzán. |
|
|
Hruška Josef 17.10.1921 5.5.1945 padl v osvobozovacím boji v Hošťálkové. |
|
|
Kadlec Rudolf 8.1.1903 11.4.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Londa Jaroslav 31.5.1927 17.12.1944 padl v boji z němci na Rusavě. |
|
|
Londa Tomáš 13.9.1916 od 14.4.1945 nezvěstný, zatčen gestapem po vypálení svého domku. |
|
|
Londová Emilie 8.12.1919 od 14.4.1945 nezvěstná, zatčená gestapem po vypálení svého domku. |
|
|
Macek Jan 1915 1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Machala Antonín 19.4.1905 5.5.1945 padl v osvobozovacím boji v Hošťálkové. |
|
|
Maryník Ladislav 1916 padl jako partyzán v Jugoslávii. |
|
|
Nevola Josef 1.5.1895 14.11.1942 popraven v Brně - Kounicových kolejích. |
|
|
Nevolová Rudolfa 31.1.1902 1.6.1943 umučena v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Novosad Štěpán 3.4.1908 5.5.1945 padl v osvobozovacím boji v Hošťálkové. |
|
|
Ostřanský Josef 6.4.1914 14.11.1942 popraven v Brně. |
|
|
Pala Jan 11.3.1897 5.5.1945 padl v osvobozovacím boji v Hošťálkové. |
|
|
Pala Karel 6.5.1924 5.5.1945 padl v osvobozovacím boji v Hošťálkové. |
|
|
Sajenko Jiří od 14.4.1945 nezvěstný - zatčen gestapem po vypálení rodinného domku u Londů. |
|
|
Šefčák Otto 19.4.1899 14.11.1942 popraven v Brně - Kounicovy koleje. |
|
|
Šosťák Jan 4.2.1894 5.5.1945 padl v osvobozovacím boji v Hošťálkové. |
|
|
Viktorin František 30.4.1945 padl při přestřelce v Hošťálkové. |
|
|
Vítková Františka 27.1.1923 14.4.1945 zastřelena nacisty na Trojáku - pomoc partyzánům. |
|
|
Zhasil Teodor 27.3.1913 5.5.1945 padl v osvobozovacím boji v Hošťálkové. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Jánošík Pavel asi 30.4.1945 zahynul při přestřelce v Hošťálkové. |
|
|
Pastyřík Josef 1915 asi 1943 zatčen gestapem jako osoba nepohodlná |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Politzer Arpád umučen v koncentračním táboře Osvětim asi 1942 - 1943. |
|
|
Politzerová Irma 20.10.1890 6.7.1941 zemřela v Moravské Ostravě. |
|
|
Löwyová Hermína 9.12.1943 umučena v Terezíně. |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
por. Dolinov Alexander 3.3.1945 zastřelen D.B. Murzinem za útěk svého známého, za kterého se zaručil. |
|
|
Kasumov Michal 10.2.1945 padl v boji z němci u Jurečků v Jasenné. |
|
|
Moškovskij Boris 8.2.1945 padl v boji z němci v Bílové u Rajnochovic. |
|
|
kpt. Stěpanov Ivan Petrovič 10.4.1945 nešťastně zastřelen D.B. Murzinem na Erbově louci při likvidaci německých zajatců.. |
|
|
Tatarin Nikolaj Jumajlo 8.2.1945 padl v boji z němci u Bílové u Rajnochovic. |
|
|
partyzán Saška 11.4.1945 zahynul v boji z němci na Čerňavě. |
|
|
Wasteels Franc 8.3.1945 belgický partyzán - padl v boji z němci na Ojíčné. |
|
|
neznámý jugoslávský partyzán 31.1.1945 padl v boji z němci v Hošťálkové |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
voj. Almáši Jan 29.7.1923 5.5.1945 padl při osvobozovacím boji. |
|
|
voj. Chlebo Michal 5.5.1945 padl při osvobozovacím boji. |
|
|
voj. Nechuta Otakar 5.5.1945 padl při osvobozovacím boji. |
|
|
|
|
|
|
Hovězí - Huslenky |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Adamec Antonín 1919 1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausenu. |
|
|
Blažek Jan 4.10.1897 duben 1945 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg. |
|
|
Buzek Bohuslav 21.7.1910 5.5.1945 zastřelen nacista v prostoru Branky u Valašského Meziříčí. |
|
|
Hrňa Antonín 4.5.1903 1944 zahynul v koncentračním táboře neznámo kde. |
|
|
Křupala Josef 29.10.1906 22.4.1945 umučen v koncentračním táboře Buchenwald. |
|
|
Kučera Antonín 10.4.1916 5.9.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Laža Jan 20.11.1919 4.5.1945 zastřelen nacisty v prostoru Branky u Valašského Meziříčí. |
|
|
Laža Josef 30.6.1893 26.4.1945 upálen nacisty v Huslenkách. |
|
|
Laža Josef 24.2.1913 26.4.1945 upálen nacisty v Huslenkách. |
|
|
Lažová Barbora 29.11.1899 26.4.1945 upálena nacisty v Huslenkách. |
|
|
Martinec Antonín 25.3.1904 16.3.1945 umučen v koncentračním táboře neznámo kde. |
|
|
Matocha Josef 6.4.1897 31.3.1944 umučen v koncentračním táboře neznámo kde. |
|
|
Mikulenčák Jaroslav 25.8.1927 4.5.1945 zastřelen nacisty na Hovězí. |
|
|
Sivek Pavel 2.1.1910 30.4.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Slabíková Antonie 25.11.1925 26.4.1945 upálena nacisty v Huslenkách. |
|
|
Šimčík Martin 27.1.1891 5.2.1945 zastřelen v koncentračním táboře Flossenbürg. |
|
|
Šopa Jan 10.9.1890 22.4.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Štrbačka Pavel 2. 6. 1884, 21. 12. 1944 zemřel v v koncentračním táboře Flossenbürg, zatčen gestapem přechovával ruské zajatce. |
|
|
Václavík Josef 5.6.1911 28.4.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Žárský Jaroslav 24.12.1926 1944 padl v SNP, jako partyzán. |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Malinovská Anna 8.2.1883 9.6.1943 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Do 173 Dm 4042. |
|
|
Riess Kamil 5.11.1882 umučen v koncentračním táboře Osvětim 7.6.1941. |
|
|
Riess Theodor 27.2.1887 zemřel ve Vsetíně 18.5.1941. |
|
|
Riess Zdeněk 20.9.1930 18.9.1942 5.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka B 1675 Bt 569. |
|
|
Riessová Emma 13.5.1891 zemřela ve Vsetíně 18.5.1941. |
|
|
Riessová Josefína 28.10.1893 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 666 Bn 335. |
|
|
Riessová Judita 14.3.1920 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 667 Bn 336. |
|
|
Riessová Olga 24.7.1921 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 668 Bn 337. |
|
|
Spitz Samuel 31.7.1860 18.9.1942 22.10.1942 do Treblinky Bh 665 Bx 228. |
|
|
Spitzová Rozálie 12.3.1861 v Moravské Ostravě, 13.5.1942. |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
voj. Belja Mikoláš 11.12.1910 3.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
voj. Cvengroš Josef 25.2.1915 3.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
rotný Luciak Ondrej 24.10.1919 3.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
voj. Plichta Josef 31.12.1915 3.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
voj. Pochlák Štefan 9.6.1900 3.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
voj. Titko Pavel 19.1.1923 2.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
des. Válko Peter 6.3.1919 3.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
voj. Žoldák Juraj 29.3.1915 3.5.1945 padl v boji z němci na Hovězí. |
|
|
|
|
|
|
Hrachovec |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Kristek Augustin 27.4.1901 29.10.1943 umučen ve Vratislavi |
|
|
Pačesný František 19.7.1912 24.2.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Dobiáš Bohuslav 19.5.1907 6.6.1940 zahynul v lomu při sesuvu půdy - na nucených pracích. |
|
|
|
|
Oběť rasové perzekuce |
|
|
|
Altenstein Josef 14.10.1908 umučen v koncentračním táboře Osvětim 20.6.1941 |
|
|
|
|
|
|
Hutisko - Solanec |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Mach Cyril 17.2.1888 6.5.1945 padl v Praze v boji o rozhlas. |
|
|
Maleňák Karel 1.1.1918 21.3.1945 zahynul v Německu v Mittelbau. |
|
|
Měkyna Josef 12.8.1905 27.8.1941 oběsil se ve vězení v Görlitz. |
|
|
Růčka Jan 4.2.1892 15.6.1944 popraven v Praze na Pankráci. |
|
|
Schuster Bruno 15.9.1914 4.5.1945 zahynul v boji z němci u Hážovic - spolupráce s partyzány. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Holčák Rudolf 27.10.1897 5.5.1940 zahynul při osvobozovacích bojích. |
|
|
Křenek Bohumil 24.5.1897 13.2.1943 zahynul ve Vítkovicích - nucené práce. |
|
|
Pavlica František 18.1.1899 1945 zahynul v koncentračním táboře Osvětim - útěk z nucené práce v Německu. |
|
|
Zubek František 5.5.1921 23.6.1944 zahynul na nucených pracích v Německu- Rehferde. |
|
|
Pide Edmond - polský občan zahynul po zatčení gestapem při útěkuz nucených prací. |
|
|
Pide Eduard - polský občan zahynul po zatčení gestapem při útěku z nucených prací. |
|
|
Žalud - polský občan zahynul po zatčení gestapem při útěku z nucených prací. |
|
|
dva neznámí sovětští vojáci - uprchlíci, zahynuli po zatčení gestapem při útěku z nucených prací. |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády padlí v boji s Němci |
|
|
|
kpt. Kostěnko Stanislav Fjodorovič 6.5.1945. |
|
|
por. Porkomenko P. N. T. nar. 1924 6.5.1945. |
|
|
voj. Samjedov Abdul Samed Achmedovič nar.1913 6.5.1945. |
|
|
voj. Pisarčuk 6.5.1945. |
|
|
voj. Aksenov Petr Alexandrovič 6.5.1945. |
|
|
voj. Marlanov 6.5.1945. |
|
|
sovětský důstojník neznámého jména 6.5.1945e. |
|
|
|
|
|
|
Choryně |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Červenka Oldřich 5.5.1924 19.10.1944 popraven v Praze na Pankráci |
|
|
Lisý František 4.3.1886 17.4.1945 zahynul ve věznici ve Straubingu |
|
|
Melichařík Josef 16.11 1919 od 25.11.1944 nezvěstný od zatčení gestapem |
|
|
Vrána Bohuslav 17.5.1904 14.8.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Hudeček Jan 20.3.1926 23.3.1945 zastřelen při přepadení četnické stanice v Choryni - Jarcová |
|
|
|
|
|
|
Jablůnka |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Filip František 5.6.1909 10.5.1944 zahynul ve věznici v Estanwegen |
|
|
Konvičný Josef 11.5.1925 23.5.1945 zemřel v Jablůnce vysílením po 6ti-letém věznění v neznámém koncentračním táboře. |
|
|
Macík Gustav 26.4.1910 1944 zahynul ve věznici v Brandenburgu |
|
|
Martiš Teodor 3.4.1926 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Palát Karel 6.4.1928 26.12.1944 zapojen v SNP - po návratu, jako oběť válečných událostí |
|
|
npor. Rous Zdeněk 22.9.1911 2.9.1939 zahynul při bombardování v Polsku |
|
|
Sypták Jan 31.10.1907 19.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Šopák Jan 21.2.1927 26.12.1944 zapojen v SNP - po návratu, jako oběť válečných událostí |
|
|
Valchář Josef 4.9.1891 5.5.1943 umučen gestapem ve Slezské Ostravě. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Palát František 21.8.1895 31.3.1945 zemřel v Jablůnce na nervové vypětí - podpora ilegálního hnutí |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
ing. Löwy Pavel 7.8.1901 30.9.1942 19.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bn 769 Es 970 |
|
|
Löwyová Marie 14.4.1906 30.9.1942 19.10.1944 do do koncentračního tábora Osvětim Bn 770 Es 971 |
|
|
Löwyová Věra 5.1.1931 18.9.1942 19.10.1944 do do koncentračního tábora Osvětim Bh 663 Es 972 |
|
|
Picková Ernestina 31.12.1861 18.9.1942 22.10.1942 do do koncentračního tábora Treblinka Bh 664 Bx 227 |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
dva neznámí českoslovenští vojáci 5.5.1945 padli při osvobozovacích bojích. |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s Němci |
|
|
|
Apuov 5.5.1945 padl v osvobozovacích bojích. |
|
|
Šelenov 5.5.1945 padl v osvobozovacích bojích. |
|
|
|
|
|
|
Jarcová |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bukovjan Libor 23.7.1914 30.9.1941 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Skalka Jan 1.4.1913 23.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Sadílek Arnošt 12.1.1914 od 28.1.1942 nezvěstný od svého zatčení ve Slezské Ostravě |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Goldberger Emil 7.10.1880 umučen v koncentračním táboře Osvětim 24.6.1942 |
|
|
Goldbergerová Aurelie 16.5.1887 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 143 Bn 105 |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
Dacenko Petr 21.4.1945 padl |
|
|
|
|
|
|
Jasenice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
npor. Pobořil Ludvík 21.8.1918 28.10.1944 padl v bojích o Dunkerque |
|
|
Tichánek Vojtěch 23.4.1919 19.10.1944 zahynul v Praze na - Pankráci |
|
|
Záhorský Metoděj 22.3.1900 13.10.1943 popraven ve Vratislavi |
|
|
|
|
|
|
Karolinka |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
ppor. Bambušek Jaroslav 5.9.1913 4.4.1942 padl jako letec v bitvě o Anglii. |
|
|
Čabla Josef 2.1.1891 11.4.1942 zemřel ve vězeňské nemocnici v Hannoveru. |
|
|
Filip Bernard 1904 1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Heppler Josef 13.5.1905 14.4.1945 není přesně známo, kde zahynul. |
|
|
Konvičný Josef 29.2.1892 13.4.1945 ubit ve Stettinu na pochodu smrti. |
|
|
Koňařík Josef 1923 jaro 1945 zahynul při pokusu o přechod na Slovensko, neznámo kde. |
|
|
Machálek František 25.7.1896 13.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Macho Julius 20.12.1895 27.4.1944 nezvěstný od svého zatčení gestapem. |
|
|
Novák František 20.8.1903 27.5.1943 popraven ve Vratislavi. |
|
|
Orság Bohuslav 31.1.1930 5.1.1945 zastřelen a upálen Vlasovci v Karolince. |
|
|
Orság Jan 13.2.1861 5.1.1945 zastřelen a upálen Vlasovci v Karolince. |
|
|
Orságová Marie 4.4.1895 leden 1945 zemřela po zranění, postřelení nacisty, v nemocnici na Vsetíně. |
|
|
Pavelka Dominik 24.11.1901 22.5.1945 zemřel při návratu z Německa po zatčení gestapem. |
|
|
Zapalač František 31.3.1897 15.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Erdinger Jan 1943 zemřel při nucených pracích u Drážďan. |
|
|
Vančura Adolf 5.1.1901 2.2.1942 zahynul v Osvětimi - zatčen údajně na udání. |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Egger Alfréd 23.4.1905 umučen ve Weimaru 6.4.1942. |
|
|
Egger Gustav 14.5.1895 umučen v koncentračním táboře Dachau 26.2.1941. |
|
|
Eggerová Regina 29.6.1870 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 687 Bx 229. |
|
|
Fischerová Alžběta 7.9.1899 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 634 Bn 316. |
|
|
Hirsch Albert 17.7.1922 18.9.1942 22.2.1942 do Malého Trostince Bh 648 Bn 320. |
|
|
Hirsch Alfréd 27.11.1910 umučen v koncentračním táboře Osvětim 18. 7.1942. |
|
|
Hirsch Karel 24.5.1932 18.9.1942 12.10.1944 do koncentračním táboře Osvětim Bh 633 Eg-351. |
|
|
Hirsch Milan 26.2.1932 nezvěstný. |
|
|
Hirsch Leo 26.6.1904 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 622 Bn 308. |
|
|
Hirsch Leopold 2.4.1895 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 635 Bn 317. |
|
|
Hirsch Oskar 23.8.1897 nezvěstný. |
|
|
Hirsch Osvald 28.5.1902 umučen v koncentračním táboře Osvětim 10.7.1942. |
|
|
Hirsch Richard 15.3.1931 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 639 Bn 321. |
|
|
Hirsch Robert 17.1.1933 18.9.1942 12.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 628 Eq 441. |
|
|
Hirsch Tomáš 3.6.1937 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 637 Bn 319. |
|
|
Hirschová Elsa 2.11.1906 18.9.1942 12.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 632 Eq 350. |
|
|
Hirschová Erika 18.4.1925 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 640 Bn 322. |
|
|
Hirschová Ethel 15.11.1902 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 636 Bn 318. |
|
|
Hirschová Margith 22.7.1902 zemřela v psychiatrickém ústavu v Kroměříži. |
|
|
Hirschová Margith 20.11.1933 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 624 Bn 310. |
|
|
Hirschová Pavla 18.2.1905 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 623 Bn 309. |
|
|
Hirschová Regina 25.12.1904 nezvěstná. |
|
|
Hirschová Rudolfína 17.7.1940 18.9.1942 12.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 627 Eq 440. |
|
|
Hirschová Ruth 13.2.1939 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 625 Bn 311. |
|
|
Kleinová Terezie 8.3.1851 umučena v Terezíně. |
|
|
Sax Vilém 14.3.1870 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 648 Bx 223. |
|
|
|
|
|
|
Kateřinice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Konečný Josef 27.2.1900 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Malý František 29.3.1908 1.5.1945 zahynul při transportu do koncentračního tábora Mirošov - pomoc partyzánům. |
|
|
Surý Antonín 29.12.1924 10.4.1945 padl v boji z němci v Jablůnce - partyzán. |
|
|
Švábík Josef 28.8.1897 3.5.1945 umučen po zatčení v zámku v Hošťálkové - pomoc partyzánům. |
|
|
|
|
|
|
Kelč |
|
|
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Hradil Alois 21.2.1909 6.4 1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Jasný Vojtěch 10.4.1890 12.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Srkala Antonín 20.2.1888 16.9.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
JUDr. Svěrák Bohuslav 24.5.1891 28.12.1941 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Šišák Vladimír 5.7.1919 8.12.1944 oběšen v Kelči |
|
|
Vinkler František 19.7.1908 9.9.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Fichtnerová Františka 2.2.1868 umučena v koncentračním táboře Terezín 15.7.1942 |
|
|
Hlavicová Sidonie 19.12.1900 umučena v koncentračním táboře Osvětim 16.3.1942 |
|
|
Hlavicová Zdenka umučena v koncentračním táboře Osvětim 21.5.1942 |
|
|
Hradilová Růžena 13.3.1871 26.6.1942 22.10.1942 do Treblinky AAf 420 Bx1 348 |
|
|
Vlček Hugo 23.7.1897 26.6.1942 14.7.1942 do Minska AAf 443 AAx 406 |
|
|
Vlčková Klotilda 1.6.1870 26.6.1942 22.10.1942 do Treblinky AAf 442 Bx1 350 |
|
|
Fichtnerová Marie umučena v Terezíně asi 1942 |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
plk. Ždanov Nikolaj 9.5.1945 zemřel v Kelči na následky zranění |
|
|
por. Komarov Sergej Petrovič 1923 7.5.1945 padl v osvobozovacích bojích o Kelč |
|
|
serž. Galuško Andrej 1914 8.5.1945 padl v osvobozovacích bojích o Kelč |
|
|
voj. Borisovskij P. V. 8.5.1945 padl v osvobozovacích bojích o Kelč |
|
|
|
|
|
|
Kunovice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Faldyna Josef 9.11.1907 9.11.1944 oběšen nacisty v Kunovicích |
|
|
Novotný Josef 1.5.1896 22.1.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Šuchta Karel 18.10.1909 9.11.1944 oběšen nacisty v Kunovicích |
|
|
Kubala František 23.7.1908 9.11.1944 oběšen nacisty v Kunovicích. |
|
|
Kurečka Karel 5.12.1906 9.11.1944 oběšen nacisty v Kunovicích. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Oliva Vojtěch 28.11.1896 8.5.1944 popraven v Praze na Pankráci |
|
|
|
|
|
|
Lačnov |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Polčák Jan 5.2.1909 3.5.1945 zastřelen nacisty v Hošťálkové, kam byl z Vařákových pasek odvlečen. |
|
|
Rotrekl Josef 3.8.1907 29.10.1941 popraven v Brně. |
|
|
Vařák Karel 2.6.1925 3.5.1945 zastřelen nacisty v Hošťálkové, kam byl z Vařákových pasek odvlečen. |
|
|
Zvonek Josef 28.6.1924 19.4.1945 upálen nacisty na Ploštině. |
|
|
Žák František 19.12.1903 3.5.1945 zastřelen nacisty v Hošťálkové, kam byl z Vařákových pasek odvlečen. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Zádrapa Josef 13.8.1924 duben 1945 zahynul v koncentračním táboře Dachau - nucené práce |
|
|
|
|
|
|
Lázy |
|
|
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Volf Emil 20 10.1919 od 26.4.1945 nezvěstný - vězněn v Radetheimu |
|
|
|
|
|
|
Leskovec |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Juříček Jan 1889 1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Juříček Jan 10.11.1895 3.4.1945 upálen nacisty ve vlastním domě |
|
|
Juříček Jan 5. 6.1926 3.4.1945 upálen nacisty ve vlastním domě |
|
|
Juříčková Františka 16.7.1902 3.4.1945 upálena nacisty ve vlastním domě |
|
|
Juříčková Františka 13.3.1929 3.4.1945 upálena nacisty ve vlastním domě |
|
|
Juříčková Marie 10.5.1931 3.4.1945 upálena nacisty ve vlastním domě |
|
|
Mucha Jaroslav 6.6.1923 6.- 7.5.1945 padl v boji s Němci - Rymice u Holešova |
|
|
Váchal Adolf 25.8.1888 6.11.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Vychopeň Josef 31.1.1922 4.5.1945 padl v Ústí u Vsetína, - při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
Kaňok Oldřich 3.1.1927 3.4.1945 upálen nacisty v Juříčkově mlýně |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
Kotljarov Alexander 3.4.1945 padl v boji z němci v Juříčkově mlýně |
|
|
Sorotkin Sergej 3.4.1945 padl v boji z němci v Juříčkově mlýně |
|
|
|
|
|
|
Lešná |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Honka Vladimír 31.1.1901 7.10.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Chuděj Ferdinand 13.10.1918 2.12.1940 zatčen při přechodu do Polska, zahynul po týrání v nemocnici - v Havlíčkově Brodě |
|
|
Jež Karel 14.1.1925 od 1.7.1944 nezvěstný po zatčení gestapem |
|
|
Kopeček František 10.9.1925 2.6.1942 popraven za Heydrichiády v Brně |
|
|
Kopečková Jana 2.9.1903 2.6 1942 popravena za Heydrichiády v Brně |
|
|
čet. asp. Kubín Valentin 6.11.1920 17.3.1945 padl jako letec československé armády |
|
|
Nachmiller Zdeněk 23.12 1909 3.6.1942 popraven za Heydrichiády v Brně |
|
|
čet. Podzemný Oldřich 1.4.1913 14.4.1945 padl v bojích u Dunkergue |
|
|
|
|
|
|
Lhota u Vsetína |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Machala Miroslav 13.5.1923 1945 umučen v koncentračním táboře Mittelbau. |
|
|
Mikšík Josef 22.1.1898 22.7.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Němeček Josef 8.2.1905 21.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Němeček Pavel 15.12.1907 19.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Vráblík Jan 21.6.1906 12.2.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
Barna Josef 19.4.1914 4.5.1945 padl v boji při osvobozování obce Liptál |
|
|
|
|
|
|
Lhotka nad Bečvou |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Haša Karel 6.10.1917 18.4.1945 zahynul ve Lhotce při výbuchu, výroba výbušniny pro partyzány |
|
|
Home Antonín 22.4.1897 22.4.1945 zastřelen gestapem ve Valašském Meziříčí v souvislosti s výbuchem ve Lhotce |
|
|
Homeová Anna 2.9.1903 18.4.1945 zahynula ve Lhotce při výbuchu, výroba výbušniny pro partyzány |
|
|
Kurovec Vladimír 29.1.1918 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Smolka Oldřich 4.2.1922 18.4.1945 zahynul ve vlastním domě ve Lhotce při výbuchu. Výroba výbušniny pro partyzány |
|
|
Smolková Amálie 6.12.1898 18.4.1945 zahynula ve vlastním domě ve Lhotce při výbuchu, výroba výbušniny pro partyzány |
|
|
Smolková Radmila 20.11.1925 18.4.1945 zahynula ve vlastním domě ve Lhotce při výbuchu, výroba výbušniny pro partyzány |
|
|
Šobora Vojtěch 1.4.1908 8.1.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Bednář Albert 9.12.1912 24.10.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
|
|
|
|
Lidečko |
||
|
|
|
|
Voják rumunské armády, padl v boji s Němci |
|
|
|
voj. Petrescu Vasilij 2.5.1945 padl v boji při osvobozování obce. |
|
|
|
|
|
|
Liptál |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Cedidla Miroslav 24.4.1925 4.5.1945 padl v osvobozovacím boji s nacisty - partyzán. |
|
|
Daňa Jaroslav 10.6.1921 2.3.1945 zastřelen v Brně, - Kounicovy koleje - partyzán. |
|
|
Gerža Josef 2.2.1884 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - spolupráce s partyzány. |
|
|
Gerža Josef 2.3.1913 13.7.1942 zahynul v Brně - ukrývání zbraní. |
|
|
Kovář Štěpán 26.1.1911 6.7.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Mikšík Pavel 22.2.1916 1945 ubit na útěku v Saské Kamenici - rozšiřování letáků. |
|
|
Prokopec Antonín 1916 8.2.1945 padl v boji z němci v Bílové u Rajnochovic - partyzán. |
|
|
Vaculík Jan 7.1.1908 25.4.1945 zemřel v nemocnici v Berouně na následky zranění při transportu do koncentračního tábora Mirošov. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Kirchner František 20.5.1916 1940 zemřel na následky zranění při náletu ve Fallerslebenu - nucené práce. |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
mjr. Bašinskij Bronislav 1.8.1918 3.1.1945 zahynul po těžkém zranění při přestřelce s nacisty. |
|
|
|
|
|
|
Loučka |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Hruboň Zdeněk 13.8.1924 3.8.1943 ubit v Německu pro sabotáže |
|
|
Pauspertl Karel 3.3.1924 23.6.1942 ubit v Ostravě pro sabotáže |
|
|
Poruba František 7.6.1895 27.12.1941 popraven v Brně |
|
|
Vala Michal 20.11.1908 11.8.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Ovčačík Richard 11.9.1919 27.11.1944 zahynul na nucených pracích v Braunschweig |
|
|
|
|
Voják rudé armády, padl v boji z němci |
|
|
|
jeden voják 7.5.1945 padl v boji při osvobozování obce Perná |
|
|
|
|
|
|
Lužná |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Baránek Antonín 10.5.1921 7.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim, pracovní sabotáže. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Slováková Božena 11.1.1923 17.11.1944 zastřelena vojenskou hlídkou spolu s Růženou Brožovou na cestě mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Rožnovem pod Radhoštěm při akci Tetřev, když šli kamarádce na svatbu. |
|
|
|
|
Oběť rasové perzekuce |
|
|
|
ing. Berthold Haas 12.6.1892 příjezd do Terezína 18.9.1942 č. Bh-699 deportace z Terezína dne 22.9.1942 do Malého Trostince č. Bn 347. |
|
|
|
|
|
|
Malá Bystřice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Videcký Josef 26.12.1926 10.1.1945 zastřelil se v obklíčení nacisty - partyzán |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Štůsek Josef 20.1.1945 zastřelen z podezření o spolupráci s nacisty |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
Kolomackij Vladimír 12.11.1944 padl v obklíčení nacisty na Santově - radista |
|
|
Timochovová Alexandra 12.11.1944 padla v obklíčení nacisty na Santově - radistka |
|
|
tři neznámí sovětští partyzáni zajati při obklíčení nacisty na Santově a transportováni přes Brno do koncentračního tábora Flossenbürg |
|
|
|
|
|
|
Mikulůvka |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Burďák Michal 27.3.1912 1944 zahynul v SNP v boji u Strečna. |
|
|
Krištůfek Alois 26.8.1902 13.7.1944 popraven ve věznici ve Vratislavi. |
|
|
|
|
|
|
Nový Hrozenkov |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Adamec Jan 30.6.1923 27.10.1944 padl v boji z němci a upálen na Beskydě. |
|
|
Adamec Josef 13.8.1919 27.10.1944 padl v boji z němci a upálen na Beskydě. |
|
|
Čechák Cyril 16.2.1907 nezvěstný od svého zatčení gestapem 4. 1.1945. |
|
|
Čermák Vladimír 5.4.1901 7.10.1942 umučen v koncentračním táboře Dachau, katolický kněz - vlastenecké proslovy. |
|
|
Filip František 5.7.1909 10.5.1944 umučen v koncentračním táboře Esterwegen. |
|
|
Gašek Michal 22.12.1883 15.7.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen. |
|
|
Koňařík Václav 25.9.1924 16.9.1944 oběšen nacisty za přechod na Slovensko. |
|
|
Krčma František 27.7.1913 27.5.1943 popraven ve Vratislavi. |
|
|
Křenek Metoděj 26.6.1923 podzim 1944 padl v bojích na Slovensku v SNP. |
|
|
Kulka Milan 18.2.1909 24.9.1941 zahynul ve vězení Neuengamme - Hamburg. |
|
|
Mašláň František 10.10.1906 14.9.1944 zastřelen nacisty v Novém Hrozenkově - přechod na pomoc SNP. |
|
|
Michalčák Arnošt 19.5.1884 11.6.1944 zahynul ve věznici na Mírově. |
|
|
Novák Ondrej 30.4.1945 pohřben nacisty za živa v Novém Hrozenkově. |
|
|
Ondruš Jaroslav 13.5.1926 18.9.1944 padl v bojích na Slovensku v SNP. |
|
|
Ondruš Oldřich 30.6.1920 27.10.1944 padl v boji z němci a upálena na Beskydě. |
|
|
Siuda Jan 10.11.1917 27.10.1944 padl v boji z němci a upálen na Beskydě. |
|
|
Šipula František-rtm. 5.6.1914 18.8.1942 padl jako letec v bitvě o Anglii. |
|
|
Valigura Pavel 16.1.1917 1.10.1943 popraven v Praze na Pankráci. |
|
|
Valůšek Jaroslav 9.11.1904 1945 zemřel na pochodu smrti v Mühldorfu. |
|
|
Vrážel Cyril 8.9.1915 27.1.1941 umučen ve Vratislavi. |
|
|
dva neznámí čeští partyzáni padli pod Stolečným. |
|
|
jeden neznámý český partyzán 27.10.1944 padl v boji z němci a upálen na Beskydě. |
|
|
Neumann Oldřich 28.3.1914 16.9.1944 oběšen nacisty za přechod na Slovensko. |
|
|
Polcar Rudolf 8.8.1913 27.10.1944 padl v boji z němci a upálen na Beskydě. |
|
|
Slezáček Stanislav 12.8.1925 27.10.1944 padl v boji z němci a upálen na Beskydě. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Mikula Josef 13.5.1922 13.8.1943 zahynul na nucených pracích při bombardování Vídně. |
|
|
Orság Pavel 26.7.1923 3.5.1945 zastřelen při osvobozovacích bojích. |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Deutelbaum Erich 6.6.1926 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 655 En 327. |
|
|
Deutelbaum Karel 8.2.1894 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 652 Bn 324. |
|
|
Deutelbaum Milan 17.7.1928 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 654 Bn 326. |
|
|
ing. Deutelbaum Rudolf 26.7.1889 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 644 Bu 985. |
|
|
Deutelbaumová Edita 8.5.1920 umučena v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Deutelbaumová Eva 23.4.1931 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 646 Bu 987. |
|
|
Deutelbaumová Ilona 5.8.1910 18.9.1942 do koncentračního tábora Treblinka 8.10.1942 Bh 645 Bu 986. |
|
|
Deutelbaumová Růžena 30.12.1898 18.9.1942 do Malého Trostince 22. 9.1942 Bh 653 Bn 325. |
|
|
Druckmann Herman 15.1.1892 20.11.1942 23.1.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cc 967 Cr 1043. |
|
|
Druckmannová Irma 24.2.1900 20.11.1942 23.1.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cc 966 Cr 1042. |
|
|
Kulková Hedvika 29.4.1878 18.9.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 647 Dm 4616. |
|
|
Sax Arnošt 15.9.1903 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 616 Bn 306. |
|
|
Sax David 21.2.1872 umučen v Osvětimi, zatčen gestapem 4.5.1940. |
|
|
Sax Otto 1.4.1902 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 615 Bn 305. |
|
|
Saxová Ada 11.2.1914 8.2.1942 17.3.1942 do koncentračního tábora Izbica W-76 Ab-85. |
|
|
Saxová Jana 16.10.1874 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračním táboře Treblinka Bh 613 Bx 221. |
|
|
Saxová Judita 19.12.1937 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 617 Bn 307. |
|
|
Saxová Ruth 4.6.1915 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 614 Bn 304. |
|
|
Schönová Elly 1.6.1904 18.9.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 642 Bm 4539. |
|
|
Sonnenschein Ervín 12.3.1928 26.9.1942 5.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bl-5 Bt 308. |
|
|
Sonnenscheinová Kamila 10.6.1916 26.9.1942 5.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bl 3 Bt 306. |
|
|
Weissberger Alexander 16.8.1903 28.4.1942 do koncentračního tábora Zámošč Ar 320. |
|
|
Weissbergerová Hilda 17.3.1901 28. 4.1942 do koncentračního tábora Zámošč Ar 321. |
|
|
Zwillinger Hugo 12.8.1890 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 610 Bn 301. |
|
|
Zwillinger Jiří 25.5.1922 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 611 Bn 302. |
|
|
Zwillingerová Irena 11.2.1899 10.3.1942 zemřela v Moravské Ostravě. |
|
|
Zwillingerová Lily 19.7.1924 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 612 Bn 303. |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
mjr. Zen Volskij 30.4.1945 pohřben nacisty za živa v Novém Hrozenkově. |
|
|
jeden neznámý sovětský partyzán 27.10.1944 padl v boji z němci a upálen na Beskydě. |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
škpt. Perutka Vladislav 31.3.1913 5.5.1945 zemřel na následky těžkého zranění v Novém Hrozenkově - Vranča. |
|
|
|
|
|
|
Oznice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti. |
|
|
|
Bártek Augustin 24.9.1926 28.2.1945 padl v boji z němci o bunkr - partyzán. |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
por. Gavrilov Alexander duben 1945 úkladně zavražděn konfidentem. |
|
|
Jursanov Alexander 20.1.1945 zastřelen konfidentem gestapa. |
|
|
Mozgov Ivan 6.5.1945 padl v boji z němci v Oznici. |
|
|
Nikolajči Alexander Níkolskij 21.2.1945 padl v boji z němci ve Velké Bystřici. |
|
|
Snitko Ivan 3.5.1945 padl v boji z němci v Oznici. |
|
|
|
|
|
|
Perná |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Šobora František 4.9.1919 4.5.1945 zastřelen nacisty v Porubě |
|
|
|
|
|
|
Podlesí - Brňov - Křivé |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bártek Augustin 7.5.1893 28.12.1940 zahynul ve Štětíně |
|
|
Cabák Karel 14.4.1920 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Černý Jaromír 27.9.1917 5.6.1942 zahynul ve Waldheimu |
|
|
Janhuba Vladimír 8.4.1905 8.4.1942 zemřel v Brňově na následky věznění |
|
|
Kabeláč Antonín 9.6.1903 7.9.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Kohoutek Tomáš 1.3.1893 31.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kubiš Augustin 6.3.1904 2.10.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Květoň Karel 7.1.1926 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Redl Bruno 13. 8.1923 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Skalka Jan 30.4.1896 23.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Zdráhala Josef 20.4 1893 23.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Dlabajová Ludmila 16.1.1920 5.5.1945 zahynula při osvobozovacích bojích |
|
|
Holec Rudolf 16.11.1887 21.12.1943 zahynul na nucených pracích ve Stefansdorfu - Německo. |
|
|
Kristek Josef 9.7.1922 od 7.5.1945 nezvěstný, zahynul při návratu z nucených prací u Dolan |
|
|
Tichánek Ladislav 27.8.1922 16.5.1942 zemřel po návratu z nucených prací v Německu |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Perl Artur 10.8.1895 umučen 24.6.1941 v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Perl Evald 14.6.1927 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 387 Bn 840 |
|
|
Perlová Vanda 10.2.1901 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 386 Bn 839 |
|
|
Singer Arnošt 5.3.1923 18.9.1942 18.5.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 98 Eb 1249 |
|
|
Singer Pavel 19.5.1893 umučen 19.12.1943 v Terezíně |
|
|
Singerová Marta 1.6 1901 4.4.1942 18.4.1942 Rejowiec-Sobibor Brno AH 973 AP 259 |
|
|
|
|
Sovětští vojáci, padlí v boji z němci |
|
|
|
dva neznámí vojíni 6.5.1945 padli při osvobozování obce |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
Zamnič Dimitrij 10.4.1945 zatčen v Brňově, mučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
|
|
|
|
Podolí |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Neumann Jaroslav 26.10 1885 13.11.1943 zastřelen v koncentračním táboře Ravensbrück |
|
|
Šmudla Vladimír 8.4.1913 18.1.1943 zastřelen v Hamburgu |
|
|
|
|
|
|
Police |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Němec Alois 9.10.1906 25.8.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
Gurcev Michal Sergejevič 9.4.1945 padl při přestřelce s nacisty v Němeticích |
|
|
Ljelisejev Grigorij 9.4.1945 padl při přestřelce s nacisty v Němeticích - Poličná |
|
|
|
|
|
|
Poličná |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Horák Vladimír 19.5.1912 25.2.1944 zahynul v Hausstetenu, v koncentračním táboře Dachau |
|
|
Jiříček Adolf 30.6.1894 20.4.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Kuběja František 5.4.1892 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Mazal Jan 11.5.1923 12.11.1944 oběšen nacisty v Poličné |
|
|
por Mucha Josef 28.8.1913 10.12.1942 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Ondrašík Miroslav 18.3.1926 12.11.1944 oběšen nacisty v Poličné |
|
|
Pobořil Antonín 28.6.1908 9.5.1942 zastřelen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Vašica Josef 18.3.1889 1.3.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Zahradníček Antonín 6.6.1917 25.6.1942 zastřelen v Brně |
|
|
Mikolášek Stanislav 6.3.1923 11.5.1944 oběšen nacisty v Poličné. |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Liďáková Františka 11.4.1945 zahynula při náletu ve Valašském Meziříčí |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Meiseles Arnošt 20.6.1929 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 389 Bn 874 |
|
|
Meiseles Bedřich 11.3.1916 umučen v koncentračním táboře Osvětim 14.11.1941 |
|
|
Meiseles Josef 9.4.1910 umučen v koncentračním táboře Osvětim 2.11.1941 |
|
|
Meiseles Rudolf 22.8.1911 umučen v koncentračním táboře Osvětim 8.11.1941 |
|
|
Meiselesová Bedřiška 10.11.1908 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 390 Bn 875 |
|
|
Meiselesová Hilda 14. 7.1887 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 388 Bn 873 |
|
|
|
|
|
|
Pozděchov |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Surovec Antonín 23.12.1912 19.4.1945 upálen nacisty na Ploštině |
|
|
Štach Jaroslav 5.4.1912 17.7.1942 umučen ve věznici na Mírově |
|
|
Štalmach Jiří 28. 4.1898 19.4.1945 upálen nacisty na Ploštině |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
Gríša - bližší údaje neznámy, 17.1.1945 padl v boji s Jagdkommandem v Pozděchově |
|
|
|
|
|
|
Prlov |
|
|
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Heto Jaroslav 2.5.1922 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Heto Tomáš 7.6.1913 23.4.1945 oběšen nacisty v Bratřejově |
|
|
Juráň Antonín 25.4.1919 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Kovář Oldřich 12.8.1914 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Ondrášek Antonín 14.2.1920 23.4.1945 oběšen nacisty v Bratřejově |
|
|
Ondrášek Jan 24.9.1921 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Ondrášek Jaroslav 1.7.1923 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Ondrášek Tomáš 13.9.1889 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Ondrášek Tomáš 10.4.1910 3.5.1945 ubit nacisty v Hošťálkové, kam byl z nemocnice ve Vsetíně odvlečen |
|
|
Ondrášková Anežka 6.3.1928 23.4.1945 upálena nacisty v Prlově |
|
|
Ondrášková Anna 27.4.1923 23.4.1945 upálena nacisty v Prlově |
|
|
Růsek Antonín 2.10.1925 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Růsková Marie 28.6.1923 23.4.1945 upálena v Prlově |
|
|
Šopová Rozina 19.8.1920 3.5.1945 zastřelena nacisty v Hošťálkové, kam byla z Vařákových pasek odvlečena. |
|
|
Štach Leopold 10.11.1914 23.4.1945 oběšen nacisty v Bratřejově |
|
|
Trlica Josef 17.11.1924 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Turýn Jan 17.2.1891 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Turýn Jiří 11.11.1895 1.5.1945 zastřelen nacisty ve Vizovicích, kam byl z Prlova odvlečen. Vezl nakradený majetek. |
|
|
Turýnová Anna 13.7.1890 23.4.1945 upálena nacisty v Prlově |
|
|
Vařák Josef 30.7.1921 19.4.1945 zastřelen nacisty v lese u "Klínovce" v Pozděchově |
|
|
Žák Bohuslav 23.3.1911 23.4.1945 upálen nacisty v Prlově |
|
|
Žáková Terezie 22.2.1902 23.4.1945 upálena nacisty v Prlově |
|
|
|
|
|
|
Prostřední Bečva |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bil František 24.5.1914 3.1.1945 popraven v Brně. |
|
|
Bil Jan 11.4.1911 od 9.11.1944 nezvěstný od svého zatčení - partyzán. |
|
|
Divín Čeněk 14.1.1914 13.3.1945 sťat v Praze na Pankráci, zatčen v akci "Tetřev". |
|
|
Frňka Jindřich 13.12.1903 19.11.1944 zastřelen nacisty na Prostřední Bečvě v akci "Tetřev". |
|
|
Galčan Jiří 2.2.1897 23.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Haša František 19.1.1910 20.11.1944 zastřelil se v obklíčení v akci "Tetřev". |
|
|
Krištof Jan 23.7.1923 6.1.1945 padl v boji v Malenovicích - partyzán. |
|
|
Martinák Josef 19.3.1919 19.4.1945 padl v boji na Pustevnách - partyzán. |
|
|
Mašek Václav 18.1.1906 20.11.1944 padl v boji při akci "Tetřev" - partyzán. |
|
|
Rabenstein Boris 4.2.1923 2.11.1944 padl v boji z němci na Kněhyni- partyzán. |
|
|
Skokan Jan 16.5.1893 od 21.3.1945 poslední zpráva z Brna,- Kounicovy koleje - spolupráce s partyzány. |
|
|
Šimurda Oldřich 10.8.1910 23.11.1944 oběšen na Prostřední Bečvě - spolupráci s partyzány. |
|
|
npor. Ušiak Ján 5.10.1914 3.11.1944 velitel 1. čs. partyzánské brigády J. Žižky - zastřelil se v obklíčení nacisty v Čeladné. |
|
|
Valentová Růžena 25.1.1909 2.11.1944 padla v boji z němci na Kněhyni - partyzánka. |
|
|
Bujnoch Rudolf 22.2.1915 4.5.1945 padl v boji z němci na Prostřední Bečvě - partyzán. |
|
|
Wasserbauer Ludvík 26.6.1915 20.11.1944 padl v boji z němci na Kněhyni - akce "Tetřev" - partyzán. |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s Němci |
|
|
|
tři neznámí sovětští vojáci asi 3.5.1945 padli v boji při osvobozování obce. |
|
|
|
|
|
|
Pržno |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Adámek Štěpán 17.9.1920 asi únor 1945 zahynul na pochodu smrti z koncentračního tábora Buchenwald |
|
|
Fojtů Oldřich 30.11.1912 duben 1942 umučen v koncentračním táboře Meuthausen |
|
|
Kalinec František 8.8.1907 1942 umučen v koncentračním táboře Meuthausen |
|
|
Krchňák Josef 1.7.1911 10.4. 1945 umučen v koncentračním táboře Meuthausen |
|
|
Kuropata Jan 13.11.1893 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Meuthausen |
|
|
Zavadil Vladimír 11.2.1919 14..1945 padl v boji z němci u Jablůnky |
|
|
Slováček Josef 30.1.1926 26.12.1944 zapojen v SNP - po návratu, jako oběť válečných událostí, |
|
|
|
|
|
|
Příluky |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Pernický Vojtěch 30.4.1913 25.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
|
|
|
|
Pulčín |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bělaška František 1899 1945 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
Kocourek František 10.6.1922 8.12.1944 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
Kučný Jaroslav 16.4.1919 8.12.1944 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
Pechal Antonín 23.11.1892 8.12.1944 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
Smolík Alois 1898 1945 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
Válek Antonín 1923 1945 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
Žídek Šimon 22.4.1909 8.12.1944 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg - spolupráce s partyzány. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Juráň Josef 19.11.1908 3.5.1945 zahynul při osvobozovacím boji. |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Gelbkopgová Rozálie 24.10.1891 13.2.1943 umučena v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Hermann Richard 15.9.1907 10.4.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Hermannová Amálie 1.2.1887 13.2.1943 umučena v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Hermannová Alžběta 21.8.1912 13.2.1943 umučena v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Hermannová Františka 9.7.1864 5.10.1944 umučena v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
|
|
|
|
Ratiboř |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bartoník Ladislav 19.3.1907 27.2.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Čermák Ctibor 6.5.1926 20.2.1945 padl v boji z němci v obklíčení jako partyzán |
|
|
Jančík Alois 6.2.1903 7.11.1942 zastřelen v Brně, - Kounicovy koleje |
|
|
Šťastný Bohumil 26.8.1911 10.2.1945 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Goldemund Josef 1874 20.2.1942 zemřel na následky věznění v Ratiboři - přenášení zpráv |
|
|
Svozil Otakar 1915 1941 letec čs. armády při pokusu o útěk zatčen, po propuštění zemřel v Ratiboři |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Kovář Josef 27.7.1912 20.9.1942 popraven sekerou ve Vídni, chycen s loveckou zbraní. |
|
|
Šťastný Jan 10.7.1899 26.2.1945 zahynul v koncentračním táboře Buchenwald, přechovával loveckou zbraň |
|
|
Žabčík Antonín 16.11.1916 20.9.1942 popraven sekerou ve Vídni, přechovával loveckou zbraň |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Kleinová Anna 4.9.1889 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 701 Bn 351 |
|
|
Kleinová Růžena 7.11.1915 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 702 Bn 352 |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
kpt. RA Grekovskij Ševcov Viktor 27.10.1944 zahynul při přestřelce v Ratiboři. |
|
|
por. Pimenov Pavel 27.10.1944 zahynul při přestřelce v Ratiboři. |
|
|
|
|
|
|
Rožnov pod Radhoštěm |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Balejík Vincenc 8.1.1922 7.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Balejík Vladimír 15.7.1915 29.1.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Bartoň František 1.10.1900 28.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Bradáčová Drahomíra 18.10.1905 5.5.1945 zahynula při osvobozovacích bojích v Rožnově |
|
|
Cibulec Jan 22.6.1918 20.2.1943 umučen v koncentračním táboře Stutthof - Polsko |
|
|
kpt. Čurn Radko 27.10.1921 21.1.1945 zemřel po těžkém zranění v boji v Dunkerque - Francie |
|
|
Fojtášek Bedřich 6.10.1914 27.4.1944 popraven ve Vratislavi |
|
|
Fojtášek František 4.5.1916 27.4.1944 popraven ve Vratislavi |
|
|
Halamíček Josef 11.7.1919 27.4.1944 popraven ve Vratislavi |
|
|
Hatlapatka Bořivoj 22.2.1922 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Hatlapatka Josef 8.2.1898 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
ing. Heimrich Jaroslav 13.2.1892 26.2.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Hradil Otakar 20.3.1902 10.4.1945 skupina Malík - umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Chumchal František 12.5.1921 11.12.1942 zahynul vlastní rukou před zatčením gestapem ve městě Pomern |
|
|
Janečka Karel 22.1.1893 12.4.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Janečka Alois 28.5.1905 7.10.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Kabát Milan 22.10.1924 27.4.1944 popraven ve Vratislavi |
|
|
Klimek Eduard 15.4.1920 27.4.1944 popraven ve Vratislavi |
|
|
Koláček Karel 25.7.1912 27.4.1944 popraven ve Vratislavi |
|
|
MUDr. Kolář Fridolín 26.7.1905 5.2.1945 zahynul vlastní rukou při vyšetřování ve věznici gestapa, - pomoc partyzánům |
|
|
Koryčanský Josef 27.1.1922 duben 1945 zahynul při evakuaci koncentračním táboře Sangerhausen - pracovní sabotáž |
|
|
Krumpoch Jan 7.11.1920 20.1.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Křesťan Vladislav 29.10.1899 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kubiš Bedřich 23.8.1892 27.12.1941 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Machálek Jaroslav 22.7.1919 17.7.1944 zahynul ve věznici ve Straubingu |
|
|
Michalík Jaroslav 5.1.1922 17.7.1944 zahynul ve věznici ve Straubingu |
|
|
Mikunda František 14.11.1896 24.7.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Obroučka František 25.10.1904 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Paprskář Rudolf 28.11.1916 25.2.1945 zahynul ve věznici ve Straubingu |
|
|
Pelc Ferdinand 25.6.1891 21.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Pjatkan František 27.3.1898 5.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
MUDr. Rotter Felix 16.10.1900 17.7.1943 zahynul v koncentračním táboře Sosnovice |
|
|
Seige Emil 15.5.1914 10.4.1945 skupina Malík - umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Tkadlec Miroslav 10.10.1901 21.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Trbušek Josef 23.1.1922 17.8.1942 zahynul ve Wattenstädtu, sabotáž |
|
|
Trčka Leonard 17.4.1915 13.5.1945 zahynul na následky zranění po přestřelce s německými vojáky |
|
|
Vrána Emil 22.5.1923 12.1.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Hanák Klement 23.11.1904 4.5.1945 zahynul v osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Jašek Antonín 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Komnacká Štěpánka 26.12.1897 4.5.1945 zahynula při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Kramoliš Milan 6.11.1909 4.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Mádlo Josef 29.12.1894 4.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Opálková Veronika 16.7.1895 4.5.1945 zahnula při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Plachetka Emil 25.7.1903 4.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Rára Jaroslav 9.1.1908 4.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Skoumal Antonín 24.12.1892 5.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Stříž Josef 25.2.1903 4.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Střížová Věra 16.9.1941 4.5.1945 zahynula při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Španihel Michal 8.1.1903 4.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Tomášková Klára 13.8.1874 4.5.1945 zahynula při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Trčka Josef 14.3.1922 4.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Trčková Božena 18.5.1902 5.5.1945 zahynula při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Tvarůžková Malvína 11.8.1895 5.5.1945 zahynula při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
Zahradník Otakar 25.11.1900 5.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích o Rožnov |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
Dva neznámí vojáci 4.5.1945. |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Beck Pavel 8.5.1931 umučen v koncentračním táboře Osvětim 28.10.1944 |
|
|
Becková Alžběta 1.10.1904 umučena v koncentračním táboře Osvětim 28.10.1944 |
|
|
Brillová Žofie umučena v Lodži r. 1941 |
|
|
Finková Elfrieda 23.12.1887 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Fuchs Arnošt 28.11.1925 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Fuchs Leo 15.2.1888 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Fuchs Rudolf 1.1.1930 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Fuchsová Margita 22.1.1897 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Goldberger Alfréd 13.8.1897 umučen neznámo kde a kdy |
|
|
Goldbergerová Pavla 27.4.1889 5.12.1941 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim K 326 D 1639 |
|
|
Goldbergerová Hana 28.11.1922 5.12.1941 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim K 325 D 1377 |
|
|
Golbergerová Věra 25.1.1926 5.12.1941 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim K 324 D 1640 |
|
|
MUDr. Kempler Josef 9.1.1901 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Kemplerová Markéta 30.9.1912 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Kemplerová Věra 19.9.1934 22.9.1942 do Malého Trostince |
|
|
Klein Berthold 12.8.1869 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka |
|
|
rodina Linkova 9.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka, Bt 718,719 |
|
|
rodina Moslerova 26.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim By 1814 |
|
|
Steinhauser Leopold 21.5.1859 umučen v Terezíně 19.10.1942 |
|
|
|
|
|
|
Růžďka |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bartoň Josef 15.11.1912 1.2.1945 pravděpodobně zahynul ve vězení v Brně |
|
|
Bílek Vojtěch 7.4.1914 duben 1942 popraven v Brně |
|
|
Dvořák Zdeněk 25.1.1926 9.11.1944 oběšen nacisty za ilegální přechod na Slovensko |
|
|
Frýdl Štěpán 24.4.1912 21.2.1945 zahynul v koncentračním táboře, neznámo kde |
|
|
Hlinský Jan 8.12.1895 2.3.1945 zahynul v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
König Karel 18.11.1905 1.2.1945 zahynul v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Königová Hedvika 17.2.1901 1.2.1945 zahynula v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Opočenský Jiří 17.2.1897 od ledna 1945 nezvěstný, umučen pravděpodobně v koncentračním táboře Meuthausen |
|
|
Palát Jan 25.5.1912 od 2.3.1945 nezvěstný od svého zatčení gestapem, pravděpodobně umučen v koncentračním táboře Meuthausen. |
|
|
Prokeš Svatopluk 15.11.1924 9.11.1944 oběšen nacisty za ilegální přechod na Slovensko |
|
|
Sypták Jan 19.5.1903 počátek února 1945 zastřelen v Brně |
|
|
Syptáková Kateřina 22.11.1893 počátek února 1945 asi zahynula ve věznici Brně |
|
|
Syptáková Vlasta 21.2.1929 počátek února 1945 asi zahynula ve věznici v Brně |
|
|
Škabrahová Růžena 15.10.1925 10.4.1945 umučena v koncentračním táboře Meuthausen |
|
|
Zouhar Alois 17.6 1925 9.11.1944 oběšen nacisty za ilegální přechod na Slovensko |
|
|
Indruch Václav 5.9.1922 9.11.1944 oběšen nacisty za ilegální přechod na Slovensko |
|
|
Král Jiří 1.5.1924 9.11.1944 oběšen nacisty za ilegální přechod na Slovensko |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Jakeš Přemysl 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí. |
|
|
|
|
Voják rudé armády, padl v boji z němci |
|
|
|
Bašov Vasilij Alexandrovič 1922 5.5.1945 padl v bojích při osvobozování obce. |
|
|
|
|
|
|
Rysová - Hážovice - Tylovice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Baroš Adolf 6.6.1912 8.6.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Baroš Josef 25.6.1923 26.10.1944 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Bůžek Štěpán 14.12.1903 19.6.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Drozd Josef 19.12.1911 21.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Rygl Bohumír 30.10.1889 23.2.1945 umučen v Brně - Kounicovy koleje |
|
|
Rygl Ludvík 9.8.1910 8.2.1945 popraven v Brně - Kounicovy koleje - za pomoc v SNP |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Graclík Jaroslav 20.3.1942 4.5.1945 dítě, zahynulo při osvobozovacích bojích obce |
|
|
Koleček Viktor 31.12.1912 5.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích obce |
|
|
Marek Jan 25. 5.1899 5.5.1945 zahynul při osvobozovacích bojích obce |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
jeden neznámý kapitán 5.5.1945 padl při osvobozování obce |
|
|
voj. Matvienko Alexej 1926 5.5.1945 padl při osvobozování obce |
|
|
voj. Fejanin 5.5.1945 padl při osvobozování obce |
|
|
jedenáct neznámých vojínů 5.5.1945 padli při osvobozování obce |
|
|
|
|
|
|
Seninka |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Hladký František 1.1.1904 28.9.1938 zahynul při mobilizaci na podzim 1938, jako důstojník ČSA v Krajném na Slovensku. |
|
|
Zikmund Jan 3.7.1893 únor 1945 zahynul na pochodu smrti z koncentračního tábora Buchenwald |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Trlica Jaroslav 1913 neznámo kdy - zahynul při bombardování v Německu, na nucených pracích |
|
|
|
|
|
|
Střelná |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Sívek František 3.11.1910 24.10.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - příbuzný parašutisty Valčíka. |
|
|
Sívková Františka 25.3.1917 24.10.1942 umučena v koncentračním táboře Mauthausen - Heydrichiáda - sestra parašutisty Valčíka. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Drápal Antonín 1918 1943 zahynul při náletu v Německu nucená práce. |
|
|
|
|
|
|
Ústí u Vsetína |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bláha Jaroslav 21.12.1910 1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
rotný Ferák Jan 8.7.1913 15.5.1942 československý letec, zahynul na křižníku při plavbě z Murmanska /SSSR/ do Anglie |
|
|
Kubík Bohumil 22.1.1914 11.6.1942 zastřelen v Brně, schvalování atentátu na Heydricha |
|
|
Kudela František 29.7.1914 22.8.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Polášek Ladislav 2.5.1920 7.4.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Pončík Josef 15.3.1910 6.10.1941 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Štach František 21.6.1888 11.6.1942 zastřelen v Brně, schvalování atentátu na Heydricha. |
|
|
|
|
|
|
Valašská Bystřice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Divín Emanuel 5.8.1907 31.7.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Fusek Vladimír 5.5.1925 2.1.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Hanzlík Emil 11.4.1923 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - skupina Michal Malík |
|
|
Křenková Anna 12.8.1876 14.7.1943 zemřela po propuštění - z internace koncentračním táboře Svatobořice |
|
|
Kučerka Rudolf 17.4.1909 20.1.1946 zemřel na TBC, jako následek věznění |
|
|
Mikeš Jan 25.11.1896 3.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Šimčík František 24.5.1918 říjen 1944 popraven v Praze na Pankráci |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Křenek Josef 9.6.1917 28.8.1944 zahynul na nucených pracích - při bombardování Ostravy |
|
|
Liďák Jaroslav 19.2.1909 není známo zahynul na nucených pracích - při bombardování Halle |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Grossová Elsa 9.2.1888 18.9.1942 22.9.1942 z Terezína Bh 95 transport Bn 72 do Malého Trostince |
|
|
Jančová Adéla 2.4.1903 18.9.1942 22.9.1942 z Terezína roz. Steinhardtová Bh 97 transport Bn 827 do Malého Trostince |
|
|
Očadlíková Helena 21.6.1900 18.9.1942 22.9.1942 z Terezína roz. Steinhardtová Bh 96 transport Bn 823 do Malého Trostince |
|
|
Rosenberg Egon 14.11.1922 18.9.1942 26.10.1942 z Terezína do koncentračního tábora Bh 200 transport By1 155 Osvětim |
|
|
Rosenbergová Helena 26.6.1891 18.9.1942 26.10.1942 z Terezína do koncentračního tábora Bh 199 transport Byl 154 Osvětim |
|
|
Steinhardt Bernhardt 14.10.1898 umučen v koncentračním táboře Osvětim 24.6.1941 |
|
|
Steinhardt Vítězslav 5.8.1889 umučen v koncentračním táboře Osvětim 24.6.1941 |
|
|
Steinhardtová Anna 30.1.1863 18.9.1942 22.10.1942 z Terezína do koncentračního tábora Bh 94 transport Bx 829 Treblinka |
|
|
Steinhardtová Karla 3.6.1929 18.9.1942 22.9.1942 z Terezína Bh 93 transport Bn 71 do Malého Trostince |
|
|
Steinhardtová Olga 26.9.1932 18.9.1942 22.9.1942 z Terezína Bh 92 transport Bn 70 do Malého Trostince |
|
|
Steinhardtová Selina 12.5.1902 18.9.1942 22.9.1942 z Terezína Bh 91 transport Bn 69 do Malého Trostince |
|
|
Steinhardtová Viola 23.9.1906 18.9.1942 26.10.1942 z Terezína Bh 198 transport By 1153 do koncentračního tábora Osvětim |
|
|
|
|
|
|
Valašská Polanka |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Filgas Václav 19.12.1892 3.9.1941 zahynul v koncentračním táboře neznámo kde |
|
|
Mikeš Pavel 10.4.1923 14.11.1944 zahynul v koncentračním táboře Flossenbürg Hellburgu |
|
|
Míša Vavřinec 9.8.1894 25.2.1945 umučen v koncentračním táboře Neuengamme |
|
|
Šafařík Antonín 14.7.1921 4.2.1945 zahynul ve věznici Hellburgu |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Juřica Antonín 25.4.1920 13. 6.1946 zemřel na následky věznění po osvobození |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
Barabáš Petr 11.1.1945 padl v boji z němci v prostoru Újezdu |
|
|
Lavriščev Vasil 3.5.1945 padl v boji z němci u Vizovic |
|
|
|
|
|
|
Valašská Senice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Kroupa Jaroslav 19.3.1923 duben 1945 zahynul na pochodu smrti z koncentračního tábora Flossenbürg. |
|
|
Kroupa Josef 27.3.1922 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - spolupráce s partyzány. |
|
|
Matušinec Jan 12.12.1887 asi 1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - ukrývání sovětských zajatců. |
|
|
Psota František 22.9.1907 duben 1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - ukrývání pronásledovaných osob. |
|
|
Tkadlec Václav 7.2.1912 1944 ubit gestapem na nádraží v Horním Lidči - převádění do zahraničí. |
|
|
|
|
|
|
Valašské Meziříčí |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
JUDr. Altenstein Rudolf 19.2.1897 1942 umučen v koncentračním táboře Birkenau |
|
|
Balatková Marie 28.10.1918 23.1.1944 umučena v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Bedáň František 8.8.1890 25.2.1945 umučen v koncentračním táboře Buchenwald |
|
|
Bulíček Alois 14.1.1894 4.4.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Černý Vilém 30.9.1900 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Dedek Miroslav 25.10.1920 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Dobšová Marie 6.10.1896 23.7.1943 umučena v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Dočkálek Ladislav 22.5.1896 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Dvořák Rudolf 26.11.1900 30.4.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Dvořáková Věra 14.6.1913 3.6.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Forejtek Leopold 30.3.1900 20.5.1945 zahynul ve vězení v Zwikau |
|
|
Foukal Robert 28.6.1894 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Frydrych Jan 22.3 1904 2.6.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Glogar Jan 8.5.1921 1.10.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Gratz Jindřich 7.7.1925 29.10.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Grossman Václav 26.12.1896 30.9.1941 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Heyduk František 14.10.1910 18.8.1944 zemřel na následky věznění |
|
|
Janyška František 25.4.1895 8.1.1943 popraven ve Vratislavi |
|
|
Jecelín Eduard 13.2.1916 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Jírovský Jiří 30.11.1923 6.2.1945 padl v boji z němci u Heršpic |
|
|
Kazda Jaroslav 11.9.1899 26.1.1944 zahynul v káznici v Briegu |
|
|
Knöpfelmacher Leoš 13.3.1919 5.4.1945 zahynul na pochodu smrti z koncentračního tábora Lublin |
|
|
čet. asp. MUC Kolařík Ivan 22.3.1920 1.4.1942 parašutista OUT Distance, otrávil se před zatčením gestapem |
|
|
Kolařík Josef 2.6.1876 30.5.1942 popraven v Brně, Kounicovy koleje - Heydrichiáda |
|
|
Kolaříková Josefa 18.1.1888 30.5.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje - Heydrichiáda |
|
|
Konečný Zdeněk 27.3.1907 23.11.1943 umučen v koncentračním táboře Neuengamme |
|
|
Koryčanský Vladimír 11.5.1922 20.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Korytář Ladislav 12.5.1918 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kunc Jaroslav 28.1.1923 16.4.1945 zahynul ve Valašské Bystřici |
|
|
Kupka Bohumír 18.12.1900 19.5.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
ing. Kříž Jan 24.4.1913 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kubín František 15.5.1909 30.9.1941 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Kyšová Olga 28.9.1919 22.4.1945 umučena v koncentračním táboře Ravensbrück |
|
|
Lahola Jindřich 12.9.1889 29.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Lančíková Heřma 10.2.1893 25.6.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje - Heydrichiáda |
|
|
Lehký Brodský Karel 22.7.1897 9.8.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Libiger Antonín 8.11.1919 29.10.1940 umučen v koncentračním táboře Dachau |
|
|
škpt. Mach Jan 8.8.1900 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Macháčková Anna 23.6.1910 12.7.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje - Heydrichiáda |
|
|
Macháň Miloslav 23.2.1889 23.2.1943 ubit v káznici v Briegu |
|
|
Macháňová Jitřenka 11.7.1922 10.4.1945 umučena v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Malík Michal 12.9.1905 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Malíková Anna 28.7.1909 10.4.1945 umučena v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Maliňák Karel 25.1.1903 7.9.1944 umučen v koncentračním táboře Dachau |
|
|
kpt Matějovský Vladimír 8.2.1905 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Mroček Josef 30.11.1922 14.1.1943 umučen v koncentračním táboře Buchenwald |
|
|
Nedbálek František 26.8.1889 22.1.1943 popraven ve Vratislavi |
|
|
Nesvadba František 4.10.1903 7.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Novotný Leopold 2.6.1890 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Orava Josef 3.10.1908 29.10.1941 ubit gestapem na Vsetíně |
|
|
MUDr. Pacl Vladimír 9.4.1900 21.8.1942 zemřel na následky věznění |
|
|
Pavlica Jaroslav 28.9.1904 7.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Petřvaldská Otylie 24.12.1912 10.4.1945 umučena v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Podzemný Jaroslav 19.2.1922 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Prycl Alois 14.7.1904 6.12.1941 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Rubina Eduard 24.3.1912 10.11.1942 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Růžička Květoslav 27.8.1889 4.11.1942 zahynul v koncentračním táboře Oranienburg |
|
|
Rýpar Jaroslav 30.12.1889 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Seige Oldřich 19.11.1925 asi 12/1944 padl v boji z němci v prostoru Velkých Karlovic |
|
|
Sekerka Jan 29.9.1889 od 8.2.1944 nezvěstný - věznice v Brandenburgu |
|
|
Slováček Josef 20.7.1910 25.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Smílek Josef 2 8.1906 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Sochorek Jan 16.4.1899 11.4.1945 zahynul ve věznici Schönebek |
|
|
Solanský Josef 5.2.1920 16.4.1945 padl v boji z němci u Valašské Bystřice |
|
|
Stolař František 11.12.1892 13.7.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Střítezský Miroslav 23.11.1910 24.4.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Strýček Zdeněk 25.8.1920 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Šindler Bohuslav 16.7.1920 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Šrubař Jan 17.12.1885 7.11.1943 popraven ve Vratislavi |
|
|
ing. Šupák Břenek 7.3.1907 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Táborský Martin 8.10.1891 25.12.1941 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Tesař Dobroslav 14.3.1921 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Toman Jaroslav 21.9.1914 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Vala Libor 21.3.1905 24.12.1944 zahynul ve věznici v Hamburgu |
|
|
Valůšek František 16.1.1892 3.10.1941 zahynul při výslechu na gestapu ve Vsetíně |
|
|
Výrostek Josef 19.11.1878 22.2.1943 zahynul ve vězení gestapa v Moravské Ostravě |
|
|
škpt. Zavadil Ladislav 21.7.1906 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Zborník Václav 8.7.1908 27.10.1942 popraven ve vězení v Berlíně |
|
|
Zezulčík Karel 30.5.1913 7.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
pplk. Žídek Arnošt 3.1.1892 19.11.1943 zahynul ve věznici na Mírově |
|
|
Blažek Eduard 1.7.1904 od 13.1.1945 nezvěstný při transportu z vězení Ratiboř - Polsko |
|
|
Blažek Oldřich 23.1.1904 23.1.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Brantner Karel únor 1940 místo úmrtí nezjištěno |
|
|
Buš Ludvík 19.4.1913 17.5.1945 zahynul ve věznici ve Straubingu |
|
|
Havelka František 26.1.1904 21.11.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Hykl Vojtěch 8.2.1926 10.12.1944 zemřel po zranění při pokusu o útěk ve Valašském Meziříčí |
|
|
Janiš Ctibor 5.2.1886 2.4.1945 zemřel v Krhové po propuštění z internačního tábora |
|
|
Jurka Rudolf 17.4.1913 30.6.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kašík Miroslav 30.7.1922 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Křenek František 26.3.1888 8.4.1944 umučen ve věznici v Briegu |
|
|
Míček Eduard 30.12.1903 5.4.1945 zahynul při transportu vězňů do Straubingu |
|
|
Pilař Vladimír 22.12.1899 19.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Podmol Alois 19.5.1912 11.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Podmol Ferdinand 28.10.1910 5.6.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Podmol Josef 23.12.1904 5.2.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Podmol Ladislav 29.6.1920 1.1.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Polášek Michal 4.8.1925 19.4.1945 zahynul vyčerpáním u Stříbra |
|
|
Šebesta Jaroslav 5.2.1900 popraven, není známo kde a kdy |
|
|
JUDr. Derka Miroslav 9.10.1908 13.11.1942 umučen v koncentračním táboře Dachau |
|
|
Dohnal Bohuslav 24.7.1910 8.12.1942 zahynul v káznici Wohlau |
|
|
Gerlich Karel 8.5.1908 14.1.1943 popraven v Plötzensee |
|
|
Glogar Ondřej 1.12.1885 7.11.1941 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Glogarová Božena 29.7.1886 2.7.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Hrušák Bohumil 5.1.1893 30.5.1942 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Hrušáková Amálie 16.5.1895 30.5.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Hrušáková Milada 3.10.1920 30.5.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Kociánová Božena 26.11.1907 2.7.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Korytářová Vlasta 6.8.1922 10.4.1945 umučena v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Lančíková Eva 16.5.1924 25.6.1942 popravena v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Mička František 13.9.1905 16.6.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
pplk. Žebrák František 16.2.1893 10.5.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Kalivoda Jaroslav 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Mikulík Josef 20.11.1899 1.2.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Muchová Anna 11.4.1945 zahynula při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Nohavica Alois 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí, pocházel z Jarcové |
|
|
Paseka Bedřich 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Pobořil Václav 1922 1944 zahynul při bombardování Essenu - na nucených pracích |
|
|
Skřídlovský Josef 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Weinrich Rudolf 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Buriánský František 11.4.1945 zahynul při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Buriánská Marie 11.4.1945 zahynula při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
Buriánská Viktorie 11.4.1945 zahynula při bombardování Valašského Meziříčí |
|
|
dva občané Valašského Meziříčí 6.5.1945 zahynuli při osvobozovacích bojích ve Valašském Meziříčí |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Altenstein Emil 10.4.1914 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince BH 108 Bn 78 |
|
|
Altenstein Hugo 7.6.1872 zahynul v Ostravě 1.10.1941 |
|
|
Altenstein Otto 1.3.1924 24.4.1942 28.4.1942 do koncentračního tábora Zámošč Salomon Am 228 Ar 761 |
|
|
Altenstein Robert 3.2.1879 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bhl 10 Bn 80 |
|
|
Altenstein Rudolf 7.1.1920 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 107 Bn 81 |
|
|
Altensteinová Julie 20.4.1905 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 218 Bx 859 |
|
|
Altensteinová Marie 7.12.1884 24.4.1942 28.4.1942 do koncentračního tábora Zámošč Am 229 Ar 762 |
|
|
Altensteinová Olga 15.8.1884 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 109 Bn 79 |
|
|
Bača Bruno 12.7.1915 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bhl 18 Bn 84 |
|
|
Bača Ludvík 24.11.1885 zemřel ve Valašské Meziříčí 15.2.1941 |
|
|
Bačová Růžena 20.10.1916 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh l19 Bn 85 |
|
|
Bačová Selma 5.4.1886 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 120 Bn 86 |
|
|
Blumová Augusta 3.9.1876 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 221 Bu 758 |
|
|
Blumová Marie 3.6.1900 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 220 Bu 745 |
|
|
Braun František 16.2.1909 umučen v koncentračním táboře Osvětim 9.6.1941 |
|
|
Braunová Anna 31.8.1900 3.8.1942 20.8.1942 do věznice Riga AAw 810 Bb 721 |
|
|
Buchbinder Josef 28.7.1870 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 70 Bx 126 |
|
|
Buchbinderová Jana 27.2.1867 umučena v Terezíně 8.10.1942 |
|
|
Buchbinderová Růžena 19.4.1903 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 72 Bn 62 |
|
|
Enochová Elsa 22.4.1906 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 33 Bn 40 |
|
|
Eichenbaumová Ruth 3.5.1930 umučena v Terezíně 11.2.1943 |
|
|
Fischgrund Otto 15.5.1921 umučen v koncentračním táboře Osvětim 26.6.1941 |
|
|
Flachová Růžena 7.5.1887 30.9.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bn 212 Dm 4564 |
|
|
Formannová Laura 18.9.1884 umučena v Terezíně 20.7.1943 |
|
|
Fried Leopold 9.12.1916 18.9.1942 1.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 50 Em 506 |
|
|
Groll Hynek zemřel ve Valašském Meziříčí 6. 6.1941 |
|
|
Grollová Olga 11.2.1879 zahynula v Terezíně |
|
|
Hahnová Elsa 23.9.1890 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 39 Bn 45 |
|
|
Häutler Arnošt 12.5.1889 umučen v koncentračním táboře Buchenwald 20.8.1942 |
|
|
Helfgoth Abraham 7.12.1885 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 47 Bn 48 |
|
|
Helfgothová Sára 28.4.1886 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 48 Bn 49 |
|
|
JUDr. Heller Karel 22.10.1894 30.4.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bm 138 Dm 4454 |
|
|
Heller Míra 19.11.1935 30.4.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bm 139 Dm 4455 |
|
|
Hellerová Anna 21.11.1910 umučena v koncentračním táboře Osvětim 31.10.1942 |
|
|
Hellerová Hana 7.5.1937 30.4.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bm 137 Dm 4435 |
|
|
Herrmannová Kateřina zemřela ve Valašském Meziříčí 4.10.1941 |
|
|
JUDr. Herz Vítězslav 11.5.1914 18.9.1942 umučen v koncentračním táboře Dachau Bh 79 |
|
|
Hirsch Alfréd 21.7.1866 umučen v koncentračním táboře Osvětim 18.7.1942 |
|
|
Hirsch Arnošt 18.7.1890 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 90 Bn 68 |
|
|
Hirsch Bruno 10.10.1924 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh lll Bn 81 |
|
|
Hirsch Jindřich 8.1.1882 26.9.1942 5.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bl 133 Bt 344 |
|
|
Hirsch Ludvík 12.10.1885 není známo kde a kdy zahynul |
|
|
Hirsch Otto 12.9.1888 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bhl 13 Bn 83 |
|
|
Hirschová Alžběta 23.10.1910 18.9.1942 5.10.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 46 Dn 13 |
|
|
Hirschová Augusta 6.10.1865 umučena v Terezíně 20.1.1943 |
|
|
Hirschová Frieda 9.12.1902 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bhl 12 Bn 82 |
|
|
Hirschová Markéta 6.6.1915 umučena neznámo kde 2.6.1942 |
|
|
Hirschová Hedvika 12.10.1885 26.9.1942 5.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Br 134 Bt 345 |
|
|
Hochbergerová Štefanie 21.5.1880 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 30 Bn 37 |
|
|
Honigwachs Emanuel 25.5.1925 19.9.1942 15.12.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 86 Dr 911 |
|
|
Honigwachs Hermann 27.7.1914 výnosem MÚ Valašské Meziříčí z 25.10.1944 zbaven státní příslušnosti, - asi zahynul |
|
|
Dr. Honigwachs Leo 8.9.1911 4.12.1941 8.12.1943 do koncentračního tábora Osvětim 1156 Ds 472 |
|
|
Honigwachs Michal 3.9.1929 18.9.1942 15.12.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 85 Dr 912 |
|
|
Honigwachsová Cecilie 8.8.1888 18.9.1942 15.12.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 84 Dr 910 |
|
|
Husserl Bedřich 8.7.1910 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 57 Bn 54 |
|
|
Husserl Gustav 17.7.1881 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 58 Bn 55 |
|
|
Husserlová Dora 11.9.1881 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 59 Bn 56 |
|
|
Jolesch Heřman 15.9.1886 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 16 Bn 32 |
|
|
Joleschová Jana 28.2.1891 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 17 Bn 33 |
|
|
Klein Jakub 23.5.1876 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 52 Bx 123 |
|
|
Klein Josef 26.1.1906 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 54 Bn 51 |
|
|
Klein Josef 3.3.1932 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 82 Bn 67 |
|
|
Klein Oskar 9.3.1913 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 56 Bn 53 |
|
|
Kleinová Hedvika 1.11.1897 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 81 Bn 66 |
|
|
Kleinová Hermína 15.11.1908 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 55 Bn 52 |
|
|
Kleinová Jana 4.12.1866 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 83 Bx 128 |
|
|
Kleinová Josefa 12.6.1877 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 53 Bx 124 |
|
|
Knöpfelmacher Arnošt 14.1.1892 umučen v koncentračním táboře Osvětim 12. 7.1941 |
|
|
Knöpfelmacher Leo 13.3.1919 umučen v koncentračním táboře Osvětim 18. 9.1939 |
|
|
Knöpfelmacherová Alice 9.5.1921 18.9.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 223 Dl 1008 |
|
|
Knöpfelmacherová Eliška 23.5.1886 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 211 Bx 855 |
|
|
Lachs Hugo 21.2.1877 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 216 Bx 835 |
|
|
Lachsová Regina 9.8.1874 18.9.1942 15.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 217 Bv 577 |
|
|
Langer Josef 25.9.1890 18.9.1942 1.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bhl 17 Em 330 |
|
|
Langerová Helena 19.10.1893 18.9.1942 9.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh l16 Ep 52 |
|
|
Lipschitz Abraham 15.3.1863 zemřel ve Valašském Meziříčí 18.1.1940 |
|
|
Lischková Růžena 22.2.1883 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 212 Bx 851 |
|
|
London Erich 5.8.1915 výnosem MÚ Valašské Meziříčí z 5.10.1943 zbaven státní příslušnosti - asi zahynul |
|
|
London Max 5.8.1874 18.9.1942 15.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 67 Bv 473 |
|
|
London Zikmund 30.11.1880 18.9.1942 26.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim Bh 65 Byl 151 |
|
|
Londonová Evelína 28.2.1888 18.9.1942 15.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 68 Bv 474 |
|
|
Londonová Marie 21.3.1890 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim Bh 66 Byl 152 |
|
|
Londonová Žofie 13.8.1852 18.9.1942 26.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim Bh 69 Byl 153 |
|
|
Löwy Erich 13.5.1905 umučen v koncentračním táboře Dachau 25.4.1945 |
|
|
ing. Löwy Jan 26.10.1912 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 32 Bn39 |
|
|
Löwy Jiří 10.9 1933 umučen v Terezíně 25.3.1945 |
|
|
Löwy Josef 9.10.1884 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 29 Bn 36 |
|
|
Dr Löwy Karel 17.2 1903 11.9.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim l.9.1941 |
|
|
Löwy Otto 12.1.1900 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 42 Bn 47 |
|
|
Löwyová Berta 4.7.1866 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 215 Bx1 48 |
|
|
Löwyová Gizela 19.2.1879 zemřela ve Valašském Meziříčí 13.6.1942 |
|
|
Löwyová Irena 29.7.1903 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 41 Bn 46 |
|
|
Löwyová Terezie 13.7.1889 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 31 Bn 38 |
|
|
Löwyová Lydie 21.11.1910 není známo kde a kdy zahynula |
|
|
Mandel Jakub 23.9.1853 zemřel ve Valašském Meziříčí 31.7 1941 |
|
|
Mermelstein Samuel 10.8.1911 umučen v koncentračním táboře Osvětim 9 3.1941 |
|
|
Munková Anna 11.9.1877 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 76 Bx 127 |
|
|
Müller Hanuš 14.5.1914 umučen v koncentračním táboře Osvětim 8.12.1942 |
|
|
Pěnicová Kateřina 28.6.1886 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 214 Bx 908 |
|
|
Presser Max 13.12.1871 zahynul v Ostravě 5.4.1941 |
|
|
Presserová Rezi 20.11.1890 zemřela ve Valašském Meziříčí 28.7.1940 |
|
|
JUDr. Quittner Arnošt 16.7.1903 18.9.1942 6.9.l943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 22 Dm 4570 |
|
|
Quittner Ivan 3.2.1934 18.9.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 24 Dm 4571 |
|
|
Quittner Leo 19.8.1914 umučen v Terezíně červen 1942 |
|
|
Quittnerová Margareta 11.9.1911 18.9.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 23 Dm 4569 |
|
|
ing. Reichenbaum Erich 25.6.1906 18.9.1942 28.9.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 25 Ek1 983 |
|
|
Reichenbuaumová Selma 18.7.1909 18.9.1942 1.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 26 Eml 138 |
|
|
Reichová Anděla 1.2.1903 umučena v koncentračním táboře Osvětim 12. 7.1943 |
|
|
Reichová Alžběta 6.2.1863 umučena v Terezíně 9.10.1942 |
|
|
Reiss Max 11.8 1881 umučen v koncentračním táboře Osvětim 25.11.1941 |
|
|
Reissová Flora 12 12.1884 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 75 Bn 64 |
|
|
Reuss Ernst 24.5.1919 zatčen v Praze, další osud není znám |
|
|
Rosenfeld Max 13.6.1900 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 60 Bn 57 |
|
|
JUDr. Rosenfeld Richard 26.7.1894 10.8.1942 1.2.1943 do koncentračního tábora Osvětim Ba 733 Cu 495 |
|
|
Rosenfeldová Dagmar 8.10.1912 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 74 Bn 139 |
|
|
MUDr. Schönfeld Mořic 26.6.1903 22.9 1942 23.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim i 212 Et1 215 |
|
|
Schönfeldová Aurelie 7.1.1915 22.9.1942 23.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bi 213 Et 638 |
|
|
Schönová Linda 17. 4.1868 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 40 Bx 122 |
|
|
Singer Emil 30.4.1884 29.6.1943 12.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Df 43 Eq 937 |
|
|
Springut Salomon 27.1.1887 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 35 Bn 41 |
|
|
Springut Vítězslav 29.7.1921 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 37 Bn 43 |
|
|
Springutová Eva 22.9.1890 18.9.1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 36 Bn 42 |
|
|
Thein Adolf 17.11.1911 18.9 1942 22. 9.1942 do Malého Trostince Bh 63 Bn 60 |
|
|
Thein Arnošt 28.7.1878 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 62 Bn 58 |
|
|
Theinová Hedvika 7.3.1886 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 62 Bn 59 |
|
|
Theinová Olga 27.6.1920 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 64 Bn 61 |
|
|
Tintner Julius 19.12.1865 18.9.1942 18. 5.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 87 Eb1 248 |
|
|
Tintnerová Pavla 9.7.1877 umučena v Terezíně 25.1.1943 |
|
|
Toch Ivan 31.10.1929 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 19 Bn 35 |
|
|
Toch Karel 28.8.1928 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 18 Bn 34 |
|
|
Tochová Johana 25.2.1891 zahynula, neznámo kde 22.3.1943 |
|
|
Weinstein Vilém zemřel ve Vsetíně 5.12.1940 |
|
|
Weinsteinová Simona zemřela ve Vsetíně 27.2.1942 |
|
|
Weiszová Helena 17.4.1883 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 73 Bn 63 |
|
|
Wesselý Adolf 17.9.1890 umučen v koncentračním táboře Osvětim 17.9.1941 |
|
|
Winklerová Julie 12.1.1866 zahynula ve Vídni 12.2.1940 |
|
|
Wolf Alfréd 31 10.1877 7.5.1942 9.5.1942 neznámo kam At 911 Ax 911 |
|
|
Wolfová Josefa 15.11.1889 7.5.1942 9. 5.1942 neznámo kam At 910 Ax 910 |
|
|
Wolf Hanuš 16.5.1917 7.5.1942 9.5.1942 transportován neznámo kam |
|
|
Zwillinger Richard 23.4.1883 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 51 Bn 50 |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
voj. Bogomaz Michal 1908 21.6.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Bratuš Petr Achanaševič 6.5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
kpt. Čichičin I. M. 5.8.1915 21.5.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Lazorik A. V. 8.5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Lez C 7. 5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Miširjakov I. S. 8.5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
ppr. Monakov Ivan Ivanovič 6.5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Tutnikov N. J. 1923 4.6.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích |
|
|
srž. Vělikij Petr Partinovič 6.5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
šest dalších neznámých sověrských vojínů 6.-8.5.1945 padli při osvobozovacích bojích o Valašské Meziříčí |
|
|
voj. Robanik Dimitrov zahynul jako zajatec ve Valašské Meziříčí |
|
|
jeden sovětský voják 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích v Loučce |
|
|
|
|
|
|
Valašské Příkazy |
||
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Jelenka Jakub 11.2.1880 31.1.1943 21.5.1944 umučen v Terezíně. |
|
|
Jelenka Kurt 6.2.1913 31.1.1943 umučen v koncentračním táboře Dachau 18.3.1945 Cp 386. |
|
|
Jelenková Bedřiška 24.5.1889 31.1.1943 12.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Cp 400 Eq 667. |
|
|
Pollak Alfréd 12.4.1878 31.1.1943 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cp 399 Dm 3930. |
|
|
Pollaková Hermína 27.11.1879 31.1.1943 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cp 398 Dm 3929. |
|
|
|
|
|
|
Velká Lhota |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Hurtík Jan 16.10.1896 19.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
|
|
|
|
Velké Karlovice |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bambušek Artur 12.3.1923 30.3.1945 není známo kde zahynul, spolupráce s partyzány |
|
|
Blabla Josef 23.8.1898 5.1.1942 zahynul ve věznici ve Štýrském Hradci |
|
|
Borák Josef 24.6.1922 5.5.1945 padl v boji z němci ve Chvalčově Lhotě |
|
|
Dolínek František 3.5.1920 17.3.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Gajdoš Štěpán 6.9.1912 4.4.1945 popraven v Praze na Pankráci |
|
|
Jakeš Bohumil 13.8.1911 16.1.1945 popraven v Brně |
|
|
Kahaj Arnošt 10.12.1894 14.10.1943 zahynul ve vězení ve Vratislavi |
|
|
Kovář Dobromil 11.11.1913 23.11.1944 popraven nacisty ve Velkých Karlovicích |
|
|
Křivčík František 4.5.1919 1945 popraven v Brně |
|
|
Kyslinger Oldřich 10.12.1913 21.1.1945 popraven v Brně |
|
|
Mužík Cyril 7.8.1902 10.10.1944 ubit nacisty ve Velkých Karlovicích -Tísňavách |
|
|
Ondryáš Jan 15.5.1898 21.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Pavelka František 26.6.1899 3.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Pilát Emil 3.6.1898 16.12.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Štěpánek František 20.7.1903 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Tomek Cyril 4.11.1901 17.7.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Tomek František 26.11.1925 8.2.1945 padl v boji z němci u Rajnochovic |
|
|
Tomšů Josef 8.4.1922 20.2.1945 zahynul na pochodu smrti v Tannenchen |
|
|
Valchář Josef 31.12.1899 25.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Zábojník Alexander 21.1.1921 26.9.1944 padl v partyzánském boji s nacisty ve Velkých Karlovicích |
|
|
Znoj Josef 16.3.1897 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Jurčík Štěpán 4.4.1879 nezvěstný, není známo kde a jak zahynul |
|
|
Latka František 30.4.1914 asi 1944 není známo kde a jak zahynul |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Bača František 28.11.1914 18.9.1942 22.9.1944 do do koncentračního tábora Osvětim Bh 683 El 145 |
|
|
Bača Julius 11.2.1886 umučen v koncentračním táboře Mauthausen 12.11.1940 |
|
|
Bača Jiří 28.8.1941 18.9.1942 4.10.1944 do do koncentračního tábora Osvětim Bh 685 En 293 |
|
|
Bačová Herta 10.8.1917 18.9.1942 4.10.1944 do do koncentračního tábora Osvětim Bh 684 En 292 |
|
|
Bačová Marie 25.2.1865 nezvěstná asi 1943 |
|
|
Bačová Markéta 25 12.1922 18.9.1942 do Malého Trostince 22.9.1942 Bh 681 Bn 997 |
|
|
Bačová Štěpánka 30.10.1890 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 683 Bn 998 |
|
|
Beck Erich 11.2.1905 prohlášen za mrtvého 18.6.1944 |
|
|
Čechová Olga 28.1.1904 Terezín nezvěstná 1944 |
|
|
Meisslová Růžena 19.11.1872 18.9.1942 22.10.1942 do Treblinky Bh 651 Bx 226 |
|
|
Weiss Jiří 23.10.1938 prohlášen za mrtvého 13.6.1944 |
|
|
Weiss Richard 19.2.1909 prohlášen za mrtvého 22.12.1944 |
|
|
Weissová Alice 15.10.1912 prohlášena za mrtvou 28.2.1943 |
|
|
Weissová Eliška 13.2 1907 prohlášena za mrtvou 13.6.1944 |
|
|
Weissová Luiza 9.10.1878 umučena v koncentračním táboře Osvětim 28.2.1943 |
|
|
Zwillinger Berthold 2.11.1894 18.9.1942 2.8.1942 do koncentračního tábora Osvětim Bh 672 Ek1 985 |
|
|
Zwillinger Ivan 6. 3.1939 18.9. 1942 4.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 676 En 291 |
|
|
Zwillingerová Alice 29.1.1925 18.9.1942 18.5.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 675 Eb 2161 |
|
|
Zwillingerová Gizela 12. 4.1897 18.9.1942 4.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 673 En 290 |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
Rapčan Andrej 9.10.1922 3.5.1945 padl v boji na hřebenech Javorníků |
|
|
dva neznámí českoslovenští vojáci 3.5.1945 padli ma hřebenech Javorníků, v prostoru Velkých Karlovic |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
st. serž. Popov Ivan Georgievič 1923 4.5.1945 padl v boji při osvobozování obce pod Soláněm |
|
|
|
|
|
|
Veselá - Zašová - Střítež |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Bechný Antonín 13.6.1923 10.4.1945 umučen vkoncentračním táboře Mauthausen, odbojová skupina Malík |
|
|
Bolcek Antonín 14.9.1919 20.4.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim - sabotáž |
|
|
Drda Josef 5.2.1918 asi 4.5.1945 zahynul po osvobození z koncentračního tábora Oberammergau |
|
|
Foltýnek Karel 11.10.1896 28.5.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Hambálek Jaroslav 28.4.1916 1.6.1942 zemřel ve vězeňské nemocnici v Zábřehu |
|
|
Hrabovský Josef 6.4.1916 1.6.1942 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Kopřiva Jan 5.9.1885 22.5.1945 zahynul v koncentračním táboře Terezín |
|
|
Matušík Julius 8.9.1898 4.12.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Nohavica František 19.10.1898 19.2.1943 popraven ve Frankfurtu n. M. |
|
|
Nohavica Stanislav 24.2.1923 3.5.1945 zahynul na lodi Cap - Arcona, pracovní sabotáž |
|
|
Ondruch Josef 1.12.1914 20.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Pivka Pavel 28.6.1890 13.1.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Svět Karel 4.7.1905 7.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Kolář Ludvík 7.11.1911 neznámo kdy zahynul při náletu na Ostravu |
|
|
Muras Jaroslav 1909 14.2.1945 zahynul při bombardování Prahy |
|
|
Muras Tomáš 8.9.1941 14.2.1945 zahynul při bombardování Prahy |
|
|
Murasová Anna 26.7.1944 14.2.1945 zahynula při bombardování Prahy |
|
|
Murasová Zdenka 19.3.1921 14.2.1945 zahynula při bombardování Prahy |
|
|
Sladovník Bohumil 10.7.1922 1.5.1945 zahynul v tanku v Ostravě, při návratu z nucených prací |
|
|
Špurek Eduard 3.1.1917 16.12.1944 zahynul na nucených pracích v koncentračním táboře Buchenwald |
|
|
Těhan Josef 27.12.1912 6.5.1944 zemřel na TBC v Německu na nucených pracích |
|
|
Vaculčák Josef 3.6.1912 13.6.1942 zahynul na nucených pracích v Německu |
|
|
|
|
|
|
Vidče |
||
|
|
|
|
Domácí odboj |
|
|
|
Křenek František 27.1.1900 16.4.1943 zemřel na následky zranění ve Vidči |
|
|
|
|
|
|
Vigantice |
||
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Skalík Josef 19.10.1927 4.5.1945 padl při osvobozování obce |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, padlí v boji s němci |
|
|
|
voj. Gornyj David 6.5.1945 padl při osvobozování obce |
|
|
voj. Balaban I. V. 6.5.1945 padl při osvobozování obce |
|
|
|
|
|
|
Vsetín |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Andrýsek Josef 16.12.1901 7.11.1941 zemřel na následky věznění na Vsetíně |
|
|
Babovec Rudolf 19.9.1898 3.4.1942 umučen v Mauthausenu |
|
|
Barlog Alois 5.5.1902 14.3.1942 umučen v Osvětimi |
|
|
MUDr. Bártek Adolf 30.3.1902 3.2.1945 umučen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Bartl František 24.8.1893 26.5.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Běťák František 28.12.1902 20.3.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Blažek Josef 6.4.1898 7.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Cochlar Otakar 24.12.1909 27.5.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Čech Emil 12.1.1896 4.8.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Červinka Emil 23.8.1905 20.6.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Drápala Vladimír 9.1.1885 29.4.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Eichler Antonín 21.5.1912 16.2.1943 umučen v Osvětimi |
|
|
MUC. Esteřák Karel 21.11.1912 29.4.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Fajkus Jaroslav 3.6.1894 2.1.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Falda Štěpán 10.3.1905 6.10.1941 popraven v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Fröhlich Jaroslav 26.2.1890 1.5.1944 upálen na útěku z věznice v Německu |
|
|
Galetka Josef 18.2.1911 7.5.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Gebauer Josef 5.8.1886 4.9.1942 zahynul ve věznici v Braunschweigu |
|
|
Gold Karel 14.5.1908 8.2.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Gurecký Rudolf 13.4.1896 9.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Heger Jan 16.5.1900 1.11.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Hlaváč Eduard 16.2.1908 září 1942 dobrovolník ze Španělska, umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
JUDr. Hoblík Vladimír 29.3.1902 30.5.1942 popraven v Brně - Heydrichiáda |
|
|
Holub Jan 28.11.1901 28.6.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Hučík Jaroslav 15.5.1921 23.4.1943 zemřel v Dürenbergu |
|
|
Hučík Karel 15.9.1924 19.2.1945 padl v boji z němci v Lipině |
|
|
Chovančík František 14.1.1894 13.9.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Januš Josef 9.12.1926 5.5.1945 padl v boji z němci v Semetíně |
|
|
Jeřábek František 10.11.1901 11.1.1944 umučen v koncentračním táboře Buchenwald |
|
|
Juppa František 24.5.1895 22.5.1945 umučen v koncentračním táboře Dachau |
|
|
Kadaňka František 29.4.1898 16.9.1943 popraven v Praze na Pankráci |
|
|
MUDr. Knesl Josef 21.2.1899 30.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kolanda Viktor 13.8.1902 9.11.1944 oběšen nacisty na Dolní Bečvě |
|
|
Kotek Vincenc 11.12.1911 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kotrla Emil 26.6.1906 22.4.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Kotrla Josef 18.6.1911 16.8.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Krábek Jan 26.8.1898 11.7.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Krampota Antonín 2.1.1912 20.7.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Kubičík Karel 28.2.1890 14.4.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Kučera Václav 16.10.1900 8.10.1943 popraven v Drážďanech |
|
|
Kučný Josef 3.9.1880 8.4.1945 umučen v koncentračním táboře Buchenwald |
|
|
Kučný Julius 19.4.1907 20.2.1942 umučen v koncentračním táboře Buchenwald |
|
|
Lukšík Antonín 10.11.1928 4.5.1945 padl v boji z němci při osvobozování Vsetína |
|
|
Marek Engelbert 14.4.1896 19.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Mikulec Josef 6.9.1924 od 10.2.1945 nezvěstný, neznámo kde zahynul |
|
|
Moudrý František 24.4.1896 25.4.1943 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Pastorčák Otakar 6.7.1929 4.5.1945 padl v boji z němci při osvobozování Vsetína |
|
|
Pavlásek Arnošt 5.1.1888 14.11.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Plachtovič Julius 28.8.1901 4.5.1945 zastřelen gestapem při osvobozování Vsetína |
|
|
Pohořelský Břetislav 28.5.1925 zatčen pro pracovní sabotáž, není známo kde a kdy zahynul |
|
|
Pokorný Emil 15.7.1886 3.7.1943 zemřel v Litoměřicích na následky věznění |
|
|
Polách Alois 21.6.1896 19.6.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Prokeš Ladislav 17.5.1910 3.5.1945 zemřel ve věznici v Plattingu |
|
|
ing. Rajnoch Rudolf 5.3.1909 29.4.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
MUDr. Reichenthal Dezider 2.9.1910 29.4.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Rožnovjáková Štěpánka 13.5.1900 17.2.1943 umučena v koncentračním táboře Osvětim, žila s občanem židovské příslušnosti |
|
|
Růžička Zdeněk 10.3.1917 21.2.1942 zemřel v nemocnici v Braunschweigu na následky zranění |
|
|
Smilek Miroslav 19.4.1919 2.6.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Sousedík Josef 18.12.1894 15.12.1944 zastřelen na gestapu ve Vsetíně při výslechu |
|
|
Srněnský Jan 1.6.1891 29.3.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Srněnský Karel 13.10.1911 2.8.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
Steinlauf Ferdinand 5.7.1902 24.5.1941 zemřel ve věznici ve Vratislavi |
|
|
Suchý František 4.12.1892 1.1.1945 umučen v koncentračním táboře Flossenbürg |
|
|
Suldovský František 30.12.1886 1945 zahynul na pochodu smrti neznámo kde |
|
|
Šebánek Antonín 29.12.1901 21.2.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Šedlbauer Alois 31.5.1897 26.2.1945 zahynul v koncentračním táboře Flossenbürg |
|
|
Šedlbauer Bedřich 22.1.1926 20.4.1945 padl v boji z němci v Kostolanech |
|
|
Šedlbauer Josef 10.3.1921 od 5.11.1944 nezvěstný - od doby svého zatčení gestapem |
|
|
Šimko Rudolf 20.3.1939 zahynul na Vsetíně |
|
|
Švec Stanislav 11.11.1915 7.9.1945 zemřel na následky věznění, účast v SNP |
|
|
Tomšů František 24.10.1906 1.2.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Trlica Josef 1.8.1908 7.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Tydlačka Richard 3 6.5.1945 padl v pražském povstání |
|
|
Váchala Ludvík 25.8.1888 6.11.1941 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Vala František 14.12.1926 17.11.1944 padl v boji z němci na Kladnaté |
|
|
Vidimský Viktor 13.9.1886 10.2.1945 zemřel na pochodu smrti |
|
|
Vojáček Josef 10.3.1910 16.2.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Vondrouš Josef 1913 29.4.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Vymětal Stanislav 6.5.1893 od 20.4.1945 nezvěstný |
|
|
Wolner Otakar 1.12.1917 6.1.1945 zastřelen v Brně |
|
|
Zeťák Antonín 8.5.1902 4.3.1942 zemřel ve vězeňské nemocnici v Braunschweigu |
|
|
Zezulka Richard 10.12.1910 7.11.1941 zastřelen v Brně, Kounicovy koleje |
|
|
Žabčík Antonín 9.9.1900 17.11.1940 umučen v Brně |
|
|
Žádník Viktor 22.3.1886 10.8.1941 zahynul ve vězeňské nemocnici Praha, Pankrác |
|
|
Dufka Gustav 18.3.1898 7.5.1940 ubit gestapem v Brně |
|
|
Šimurda Alois 20.3.1905 29.4.1943 popraven stětím ve Vratislavi |
|
|
Pečínka Josef 4.5.1907 12.7.1943 zahynul ve věznici Wohlau |
|
|
Sedmera Vladimír 26.11.1906 3.3.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
|
|
Oběti války |
|
|
|
Dittrich Arnošt 21.2.1905 23.12.1944 zahynul na nucených pracích ve Vídni |
|
|
Donát František 1907 padl v boji proti fašismu ve Španělsku |
|
|
Dudík Josef 5.5.1901 padl v boji proti fašismu ve Španělsku |
|
|
Januš Josef od 24.9.1943 nezvěstný na nucených pracích v Německu |
|
|
Kraus František 18.6.1879 4.5.1945 zahynul při osvobozování Vsetína |
|
|
Reitharková Ludmila 1.11.1929 5.5.1945 zahynula při osvobozování Vsetína |
|
|
Stoklasa Rudolf 17.7.1917 4.4.1945 zahynul na nucených pracích v Německu |
|
|
Tomyšin Ivan 20.11.1912 4.5.1945 zahynul při osvobozování Vsetína |
|
|
Trčálek František 19.5.1912 20.5.1945 zemřel na následky zranění při osvobozování Vsetína |
|
|
Trčka Adolf 16.6.1911 padl v boji proti fašismu ve Španělsku |
|
|
Vybíralík Karel 3.10.918 od září1943 nezvěstný - zahynul na nucených pracích v Německu |
|
|
|
|
Oběti rasové perzekuce |
|
|
|
Atlas Bernard 11.10.1866 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 649 Bx 224 |
|
|
Atlasová Berta 12.9.1880 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 650 Bx1 300 |
|
|
Bartošová Gerda 15.10.1911 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 700 Bx1 276 |
|
|
Dr. Blau Erich 27.6.1865 umřel ve Vsetíně počátkem války |
|
|
Eichner Rudolf 30.3.1887 7.7.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim 7.7.1942 |
|
|
Fried Vilém 8.3.1910 zahynul neznámo kdy a kde |
|
|
Führer Salo 20.4.1910 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 629 Bn 313 |
|
|
Glesinger František 19.7.1899 asi 1942-43 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Glesinger Max 9.11.1867 umučen v Terezíně 7.10.1942 |
|
|
Glesingerová Žofie 28.8.1865 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 689 Bx 230 |
|
|
Gold Bohumil 2.9.1909 umučen v koncentračním táboře Osvětim 8.2.1943 |
|
|
Gold Jindřich 13.3.1880 18.9.1942 26.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim Bh 619 Byl 163 |
|
|
Goldová Barbara 20.10.1925 18.9.1942 26.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim Bh 621 Byl 164 |
|
|
Goldová Olga 18.1.1887 umučena v Terezíně 8.12.1942 |
|
|
Goldberger Josef 25.6.1889 umučen v koncentračním táboře Osvětim 17.5.1942 |
|
|
Goldberger Otto 3.1.1925 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 709 Bu 769 |
|
|
Goldbergerová Anna 27.1.1893 18.9.1942 8.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 708 Bu 768 |
|
|
Grünbaum Bedřich 4.4.1930 18.9.1942 22.2.1942 do Malého Trostince Bh 592 Bn 298 |
|
|
Grünbaum Hanuš 23.2.1927 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 590 Bn 296 |
|
|
Grünbaum Karel 3.9.1889 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 589 Bn 295 |
|
|
Grünbaum Otto 3.4.1925 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 591 Bn 297 |
|
|
Grünbaumová Ilona 21.1.1895 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 593 Bn 299 |
|
|
Heinzová Alžběta 10.12.1874 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 618 Bx 222 |
|
|
JUDr. Hirsch Bruno 18.12.1891 umučen v koncentračním táboře Osvětim 1942 |
|
|
Hirschová Alžběta 23.10.1910 18.9.1942 5.10.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 46 Dn/a-13 |
|
|
Hirschová Božena 23.8.1911 umučena neznámo kdy a kde |
|
|
Hirschová Eliška 20.3.1892 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 712 Bn 357 |
|
|
Klar Arnošt 24.3.1913 18.9.1942 1.2.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 606 Cu 679 |
|
|
Klarová Emilie 22.12.1890 18.9.1942 1.2.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 605 Cu 674 |
|
|
Knöpfelmacher Arnošt 30.3.1916 umučen v koncentračním táboře Osvětim 17.7.1941 |
|
|
Knöpfelmacher Rudolf 25.4.1881 umučen v koncentračním táboře Osvětim 3.10.1942 |
|
|
Knöpfelmacherová Melánie 18.10.1889 18.9.1942 1.2.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 598 Cu 673 |
|
|
Langfelderová Bedřiška 3.6.1915 18.9.1942 6. 9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 585 Dll 161 |
|
|
Langfelderová Božena 23.8.1911 zahynula neznámo kde a kdy |
|
|
Langfelderová Regina 22.11.1888 18.9.1942 6. 9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 584 Dl l197 |
|
|
Langfelderová Vilma 8.9.1898 zahynula neznámo kde a kdy |
|
|
JUDr. Lazarus Norbert 17.10.1880 23.7.1942 1.9.1943 do Raasiku AAt 988 Be 668 |
|
|
Lazarusová Regina 7.9.1860 umučena v Terezíně 6.7.1944 |
|
|
Neugebauer Pavel 3.12.1901 umučen vkoncentračním táboře Osvětim 1942 |
|
|
Neugebauerová Karolína 12.11.1864 zemřela ve Vsetíně 28.11.1941 |
|
|
Neugebauerová Vilma 8.9.1898 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 711 Bn 356 |
|
|
Pilková Edita 24.7.1911 24.10.1942 26.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim Ca 933 By 1748 |
|
|
Reiss Arnošt 28.9.1896 zahynul neznámo kde a kdy |
|
|
Reiss Max 10.9.1891 umučen v koncentračním táboře Osvětim 5.11.1941 |
|
|
Reissová Alice 27.1.1912 1941 zahynula při transportu do Terezína |
|
|
Reissová Hilda 7.3.1914 28.1.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim U 798 D1 2404 |
|
|
Reissová Irma 8.9.1889 18.9.1942 6.9.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 600 Dl 1742 |
|
|
Reisz Hugo 21.8.1912 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 660 Bn 333 |
|
|
Roubíček Pavel 15.7.1912 umučen v koncentračním táboře Dachau 20. 2.1945 |
|
|
Schön Bedřich zemřel v Praze asi 1942 |
|
|
Schön Leopold 1.2.1857 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 601 Bx 219 |
|
|
Schön Leopold 21.7.1861 20.11.1942 9.2.1943 umučen v Terezíně Cc 58 |
|
|
Schön Ludvík 24.6.1889 umučen v koncentračním táboře Osvětim 11.12.1942 |
|
|
Schön Otto 15.6.1908 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 603 Bx 953 |
|
|
Schön Otto 14.12.1907 umučen v neznámém koncentračním táboře 31.12.1944 |
|
|
Schön Vítězslav 21.5.1898 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 604 Bn 996 |
|
|
Schönová Alice 24.9.1927 12.2.1942 25.4.1942 do Varšavy X 432 An 536 |
|
|
Schönová Eva 3.12.1930 12.12.1942 25.4.1942 do Varšavy X 431 An 535 |
|
|
Schönová Eliška 27.10.1913 umučena v koncentračním táboře Osvětim 27.1.1943 |
|
|
Schönová Gita 27.1.1938 umučena v koncentračním táboře neznámo kde 13.7.1944 |
|
|
Schönová Hilda 8.11.1922 18.9.1942 15.12.1943 do koncentračního tábora Osvětim Bh 609 Dr 2027 |
|
|
Schönová Josefa 20.8.1912 umučena v koncentračním táboře Osvětim 7.1.1943 |
|
|
Schönová Katerina 8.11.1879 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 607 Bx |
|
|
Schönová Livia 7.12.1915 umučena v koncentračním táboře neznámo kde 13.7.1944 |
|
|
Schönová Malvina 5.11.1886 umučena v koncentračním táboře Osvětim 27.1.1943 |
|
|
Schönová Markéta 17.4.1907 12.2.1942 25.4.1942 do Varšavy X 430 M 534 |
|
|
Schönová Olga 15.5.1896 18.9.1942 12.10.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bh 608 Eq 674 |
|
|
Schönová Regina 24.8.1869 20.11.1942 15.12.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cc 57 Dr 2034 |
|
|
Schrötter Erich 17.6.1908 umučen v koncentračním táboře Osvětim 1943 |
|
|
Schrötter Josef 2.2.1896 umučen v koncentračním táboře Osvětim 31.12.1943 |
|
|
Schrötterová Irena 16.8.1900 30.1.1943 1.2.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cp 372 Cu 206 |
|
|
Steinhartová Terezie 13.6.1851 22.9.1942 26.10.1942 do koncentračního tábora Osvětim Bi 463 Byl 192 |
|
|
JUDr. Weinstein Alfréd 21.12.1903 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 588 Bx 579 |
|
|
Weinstein Arnošt 13.6.1924 22.9.1942 9.3.1945 umučen v koncentračním táboře Dachau |
|
|
Weinstein Josef 23.3.1885 22.9.1942 18.12.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bi 4 Ds 1292 |
|
|
Weinstein Otto 13.12.1906 umučen v koncentračním táboře Oranienburgu 18.3.1942 |
|
|
Weinstein Samson 2.1.1870 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 585 Bx 212 |
|
|
Weinstein Šimon 18.10.1874 zemřel na Vsetíně 27.2.1942 |
|
|
Weinstein Vilém 4.1.1887 zemřel na Vsetíně 5.12.1940 |
|
|
Weinstein Zikmund 11.3.1873 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 595 Bx 15 |
|
|
Weinsteinová Anna 11.4.1878 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 596 Bx 216 |
|
|
Weinsteinová Cecilie 28.7.1880 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 586 Bx 213 |
|
|
Weinsteinová Jana 13.11.1891 18.9.1942 22.9.1942 do Malého Trostince Bh 587 Bn 294 |
|
|
Weinsteinová Regina 4.12.1874 18.9.1942 22.10.1942 do koncentračního tábora Treblinka Bh 594 Bx 214 |
|
|
Weinsteinová Pavla 30.1.1890 22.9.1942 18.12.1944 do koncentračního tábora Osvětim Bi 5 Ds 1293 |
|
|
Weiss Valtr 22.8.1908 zemřel na pochodu smrti 1945 |
|
|
Wintrová Judita 17.11.1914 umučena neznámo kde a kdy |
|
|
Zemmel Ladislav 26.3.1909 20.11.1942 20.1.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cc 215 Cq1 029 |
|
|
Zemmelová Františka 22.2.1914 20.11.1942 20.1.1943 do koncentračního tábora Osvětim Cc 214 Cq1 028 |
|
|
Eichner Max 22.2.1897 zemřel v nemocnici před transportem 1942 |
|
|
Eichnerová Charlotte 1.3.1898 umučena neznámo kde a kdy |
|
|
|
|
Příslušníci 1. československého armádního sboru v SSSR, padlí v boji z němci |
|
|
|
voj. Adazda Michal 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Berta Jan 5. 5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Čonka Michal 7.6.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Gažo Jan 5. 5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Herčák Lukáš 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Hivnák Theodor 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
svob. Husárik Mikuláš 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Jakubík Michal 6.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Kučera Juraj 25.5.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Kohut Pavel 25.5.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích |
|
|
voj. Marek 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Mišihor 6.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Molnár Josef 6.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Rašinec Ivan 4.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
Rega Václav 13.5.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích - pílot |
|
|
voj. Veres Pavel 5.5.1945 padl při osvobozovacích bojích o Vsetín |
|
|
voj. Zelenaj Štěpán 24.5.1945 zemřel na následky zranění při osvobozovacích bojích. |
|
|
|
|
Vojáci rudé armády, kteří zahynuli jako váleční zajatci |
|
|
|
Bonda Ivan 10.2.1945 |
|
|
Sujezgina Štefan 11.3.1945 |
|
|
Muškov Ivan 13.3.1945 |
|
|
Šenre Ivan 18.3.1945 |
|
|
Džidek Michail 19.3.1945 |
|
|
Gerlati 27.3.1945 |
|
|
|
|
|
|
Zděchov |
||
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Knebl František 1897 1944 zastřelen v koncentračním táboře Flossenbürg. |
|
|
Kuňák Karel 1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Sedláček Oldřich 19.9.1943 umučen v koncentračním táboře Osvětim. |
|
|
Varaja Josef 31.1.1899 5.2.1945 zastřelen v koncentračním táboře Flossenbürg. |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Baroň Jan 20.9.1919 1.3.1945 zahynul na nucených pracích - při bombardování. |
|
|
|
|
|
|
Zubří |
|
|
|
|
|
|
Příslušníci odboje české a slovenské národnosti |
|
|
|
Adamec František 22.8.1885 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - odbojová skupina Malík |
|
|
Adamec Jaromír 13.5.1916 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - odbojová skupina Malík |
|
|
Adamec Jaroslav 4.10.1918 9.4.1945 zastřelen na útěku před zatčením gestapem, - odbojová skupina Malík |
|
|
Adamec Otakar 17.12.1926 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - odbojová skupina Malík |
|
|
Daněk František 20.4.1892 8.8.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim |
|
|
Dobeš Čeněk 26.4.1892 10.3.1943 zemřel v Zubří, jako následek zranění ve Vratislavi |
|
|
Friedrich Stanislav 6.2.1922 10.12.1944 umučen v koncentračním táboře Terezín |
|
|
Holiš Antonín 12.2.1924 12.11.1944 padl v boji z němci v SNP |
|
|
Holiš Josef 26.7.1899 12.1.1945 popraven v Praze na Pankráci, spolupráce s partyzány |
|
|
RNDr. Krist Ladislav 8.2.1905 9.4.1942 umučen v koncentračním táboře Mauthausen |
|
|
PhDr. Mičola Metoděj 14.1.1911 3.7.1942 popraven v Brně, Kounicovy koleje - vlastenecké kázání |
|
|
Nachmiller Jan 10.12.1893 březen 1945 popraven v koncentračním táboře Oranienburgu |
|
|
Němec Ladislav 26.3.1921 5.1.1945 zastřelen vojenskou hlídkou ve Stříteži - partyzán |
|
|
Pavlát Josef 31.1.1915 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - odbojová skupina Malík |
|
|
Pernica Ondřej 30.11.1878 15.5.1944 zemřel na následky internace ve Svatobořicích |
|
|
Petříček Bohumil 6.11.1911 3.4.1945 zahynul ve vězení v Obertraublingu - partyzán |
|
|
Procházka Václav 17. 9.1912 5.11.1944 pověšen v Zubří, - partyzán |
|
|
Randůs Jan 16. 5.1924 od 20.12.1944 nezvěstný partyzán |
|
|
Richter Josef 31.12.1904 4.4.1945 zahynul v koncentračním táboře Platting |
|
|
Stodůlka Josef 1.1.1892 4.3.1943 ubit na gestapu v Ostravě |
|
|
Šimurda Alois 20.1.1905 29.4.1943 popraven ve Vratislavi |
|
|
MUDr. Vašek Ladislav 15.1.1914 10.4.1945 umučen v koncentračním táboře Mauthausen - odbojová skupina Malík |
|
|
Brůmek Miroslav 14.11.1907 8.9.1942 umučen v koncentračním táboře Osvětim, |
|
|
Sedlák Václav 23. 9.1922 5.11.1944 zastřelen v Zubří- partyzán |
|
|
|
|
Oběť války |
|
|
|
Holišová Anežka 1931 30.11.1943 zahynula při havárii německého letadla v Zubří. |
|
|
|
|
Oběti rasové persekuce - Romové |
|
|
|
Haur Josef umučen v koncentračním táboře Osvětim 10.12.1940 |
|
|
Haur Ondřej umučen v koncentračním táboře Buchenwald 15.12.1944 |
|
|
|
|
Příslušníci odboje cizí národnosti, většinou partyzáni |
|
|
|
mjr. Čičerin Vasilij Michajlov od 25.1.1945 nezvěstný vězněn v koncentračním táboře Flossenbürg |
|
|
|